Gimnazjaliści z Zieloną Flagą

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 3 w Radomsku otrzymał zaszczytny tytuł "Zielonej Flagi"

Fot. ZSG nr 3/UM RadomskoZespół Szkolno-Gimnazjalny nr 3 w Radomsku otrzymał zaszczytny tytuł "Zielonej Flagi".

"Zielona Flaga" to tytuł nadawany szkołom z całego świata w ramach Programu Eco-Schools. Proekologiczne działania ZS-G nr 3 zostały docenione przez kapitułę programu. Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku, do tej pory uczestniczyło w nim ok. 15 000 szkół z 43 krajów Europy, a także Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. 4 500 z spośród tych placówek uzyskało wyróżnienie - "Zieloną Flagę".

Eco-Schools jest polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu.

Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu. W kapitule certyfikatu znajdują się branżowi specjaliści, m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy też Uniwersytetu Warszawskiego.

Gratulujemy Zespołowi Szkolno-Gimnazjalnemu nr 3, a zwłaszcza nauczycielce biologii i przyrody, mgr Iwonie Salińskiej, która jest szkolnym koordynatorem programu EKO-szkoła.

Więcej o:
zespół szkolno-gimnazjalny nr 3 ekologia eko-szkoła zielona flaga iwona salińska biologia przyroda środowisko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE