Gimnazjaliści piszą "małą maturę"

Od wtorku do czwartku uczniowie trzech klas gimnazjów piszą egzaminy gimnazjalne. Dobre wyniki będą dla nich przepustką do wymarzonej szkoły średniej. We wtorek 12 kwietnia młodzież... ››

Od wtorku do czwartku uczniowie trzech klas gimnazjów piszą egzaminy gimnazjalne. Dobre wyniki będą dla nich przepustką do wymarzonej szkoły średniej.

We wtorek 12 kwietnia młodzież przystąpiła do części humanistycznej, w której znalazły się pytania z zakresu języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, muzyki czy plastyki. Jak podkreślają radomszczańscy gimnazjaliści – egzamin był trudny.


- Egzamin nie należał do najłatwiejszych. Głównie była to sama historia. Było też dużo pytań otwartych dotyczących patriotyzmu – mówi Ania.


- Mam wrażenie że przez stres źle zrobiłam łatwe rzeczy a dobrze te najtrudniejsze – dodaje Dominika.


Arkusz z wtorkowego egzaminu można znaleźć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W środę 13 kwietnia gimnazjalistów czeka egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek – z języków obcych, który po raz ostatni nie będzie brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.


- W tamtym roku na części matematyczno-przyrodniczej było dużo chemii i geografii. Boję się, że w tym roku będzie biologia i multum fizyki. Najmniej martwię się niemieckim, gdyż jeszcze nie liczy się do punktów do liceum. A szkoda, języki zawsze wychodzą najlepiej – tłumaczy Ania.


- Teraz czuję już mniejszy stres, chociaż też może być ciężko. Ale będzie dobrze! – podsumowuje Dominika.

 

Wszystkim gimnazjalistom życzymy połamania piór!

Więcej o:
egzamin gimnazjalny szkoła
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE