Radomsko, Łódzkie -0.4o środa, 22 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Gierkówka wciąż niebezpieczna

Alert 112

Najbardziej zagrożonymi ciągami komunikacyjnymi na terenie powiatu radomszczańskiego są drogi krajowe, w tym DK-1 . W roku 2010 roku do największej liczby wypadków drogowych na tej drodze doszło na ...

Najbardziej zagrożonymi ciągami komunikacyjnymi na terenie powiatu radomszczańskiego są drogi krajowe, w tym DK-1 . W roku 2010 roku do największej liczby wypadków drogowych na tej drodze doszło na odcinku od km 420,0 do km 424,5 - jest to odcinek krajowej jedynki położony na terenie gminy Kamieńsk (rejon skrzyżowania z drogą na Bełchatów ).

 

Pomimo ograniczenia prędkości oraz ustawienia masztu do fotoradaru, w tym rejonie odnotowano 8 wypadków drogowych, gdzie główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu panujących na drodze (np. rozpędzone samochody nie zatrzymują się przed sygnalizacją świetlną lub inny przykład - uczestnik kolizji drogowej nieostrożnie wychodzi wprost pod nadjeżdżający samochód, samochód ciężarowy najeżdżający na tył poprzedzającego go pojazdu). Ze względu na taką sytuację kierowcy podróżujący tą drogą powinni wziąć pod uwagę ostrzeżenia i apele policjantów. We wskazanym rejonie jest i będzie więcej patroli policyjnych. Częściej też, policjanci będą ujawniać wykroczenia za pomocą wideorejestratora.

 

źródło: KWP Łódź

komentarze