Gidle razem dla dzieci Ukrainy

Fot. mat. organizatora

W żółto-niebieskiej scenerii społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach wyraziła swój sprzeciw przeciwko wojnie i solidarność z ofiarami rosyjskiej napaści na Ukrainę.

Szkolny koncert charytatywny „Razem dla Dzieci Ukrainy”, zorganizowany przez dyrektora PSP w Gidlach Gabrielę Gawrońską zgromadził wielu widzów. Na widowni zasiadała m.in. Członek Zarządu Powiatu Ewa Gajzler, powiatowi radni: Paweł Chybalski i Szymon Zyberyng, wójt gminy Lech Bugaj, radni i mieszkańcy gminy Gidle.

- Uczniowie PSP w Gidlach w bardzo krótkim czasie opanowali teksty piosenek i wierszy, dostarczając niezwykle wzruszających chwil, emocji zebranym na koncercie widzom. W przejmujący sposób  wypowiedzieli apel o wolność i niepodległość Ukrainy, pokój, demokrację. Solidarność z dziećmi z Ukrainy wybrzmiała w słowach piosenek śpiewanych przez uczniów. Usłyszeliśmy Hymn Ukrainy  zagrany na trąbce przez  ucznia kl. VII b, utwór „Alleluja” wykonany na skrzypcach przez uczennicę VII a, piosenki zaśpiewane przez młodych solistów naszej szkoły. Łez wzruszenia dostarczyła szczególnie ostatnia piosenka koncertu pt. „Podaj rękę Ukrainie”, którą zaśpiewaliśmy wspólnie z uczniami z klasy III a, III b oraz II. Oprócz utworów muzycznych i wokalnych usłyszeliśmy również wzruszające recytacje znanych tekstów poetyckich przygotowane przez  uczniów naszej szkoły. Program koncertu opracowała i przygotowała nauczycielka języka polskiego Marzanna Tarnowska, aranżację muzyczną - Paweł i Violetta Ojrzyńscy - mówi Gabriela Gawrońska, dyrektor PSP w Gidlach.

Organizatorzy koncertu składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy zechcieli wesprzeć akcję pomagania uchodźcom z Ukrainy datkami finansowymi oraz zbiórką rzeczy materialnych, która nadal trwa,  w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Szkolnego Koła Caritas.

Więcej o:
powiat radomszczański gidle szkoła gidle koncert ukraina
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE