Gdzie znaleźć designerską maskę ochronną?

Gdzie znaleźć designerską maskę ochronną?

Maska antysmogowa i nowoczesny design? Czy te dwa słowa mogą iść w parze? Okazuje się, że tak! Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które pełnią nie tylko funkcję ochronną, ale także świetnie wyglądają. Czy innowacyjne produkty są produkowane także przez rodzimych producentów? Sprawdziliśmy!

Czym się kierować przy wyborze antysmogowej maski ochronnej?

Wydaje się, że maski ochronne na dobre zagościły w naszych szafach. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych stało się obowiązkowe. Ale wiele osób, świadomych negatywnego i długotrwałego wpływu smogu na zdrowie, zaczęło nosić maski antysmogowe na długo przed wybuchem epidemii SARS-CoV-2. Smog zalegający od października do marca nad polskimi miastami, miasteczkami, a nawet wsiami może powodować wiele groźnych chorób przede wszystkim układu oddechowego, ale nie tylko!

Unoszące się w powietrzu szkodliwe substancje takie jak tlenki azotu, tlenki siarki czy metale ciężkie mogą powodować nie tylko przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i astmę, ale także choroby układu sercowo-naczyniowego, a nawet różnego rodzaju nowotwory. Przy wyborze maski antysmogowej warto więc kierować się przede wszystkim jej skutecznością. Zwróć uwagę na klasę filtracji (najlepszą ochronę zapewniają maski FFP3, które odfiltrowują nawet 99,8% cząstek), wielkość i budowę filtra, konstrukcję maski, sposób zapięcia i możliwość dopasowania produktu do kształtu twarzy.

Skuteczne i designerskie produkty antysmogowe od rodzimych producentów.

Od wiosny ubiegłego roku maski ochronne towarzyszą nam każdego dnia: w pracy, na zakupach, a nawet na spacerze. Stały się jednym z wielu elementów garderoby tak jak czapka, szalik czy rękawiczki. Dla wielu osób nieustanne zakrywanie nosa i ust powodowało pewien dyskomfort, przede wszystkim psychiczny. Dlatego wiele osób, aby nieco oswoić tę część garderoby, zaczęło wybierać maseczki z zabawnymi napisami czy wizerunkami ulubionych bohaterów znanych z małego i dużego ekranu. Nie wszyscy jednak chcieli i mogli nosić tego typu produkty. Wiele osób szukało maski ochronnej, która będzie na tyle uniwersalna, zarówno pod względem wzoru, jak i kolorystyki, że sprawdzi się w każdej sytuacji: w komunikacji miejskiej, w biurze czy w trakcie uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Innowacyjne maski filtrujące Urban’er

Maska ochronna zaprojektowana przez artystów? To nie science fiction! Maski filtrujące Urban’er to produkt rodzimej firmy pochodzącej z Trójmiasta specjalizującej się w produkcji masek antysmogowych. Stworzone przez nich produkty nie tylko zapewniają ochronę przed smogiem, kurzem, alergenami i drobnoustrojami, ale wyróżniają się także nowoczesnym designem na miarę XXI wieku.

Maski powstały we współpracy z projektantami związanymi z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prosty, uniwersalny kształt i stonowana kolorystyka sprawiają, że chętnie sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE