Gdzie wyruszyć na szybką weekendową podróż?

Gdzie wyruszyć na szybką weekendową podróż?

Chcesz wyskoczyć na weekend, aby odpocząć od codzienności? Poznaj najlepsze miejsca na city break, do których dojedziesz z Radomska. Gdzie warto się udać i ile czasu zajmie podróż?

Gdańsk

Idealnym wyborem na weekendową wycieczkę może okazać się polskie morze. Z Radomska można dojechać m.in. do Gdańska – podróż do Trójmiasta zajmie ok. 6 godzin. Choć jest to stosunkowo sporo w kontekście 2-dniowego weekendu, można skorzystać np. z wagonu sypialnego, by zaoszczędzić nieco czasu podczas nocnej jazdy. Wizyta w Gdańsku będzie świetnym sposobem na spędzenie letniego weekendu – warto jednak pamiętać, że Bałtyk zachwyca również poza sezonem. Przez cały rok można korzystać ze świeżego, morskiego powietrza i spacerów na plaży, a w chłodniejszych miesiącach – z wyjątkowego spokoju związanego z mniejszą liczbą turystów.

Warto pamiętać, że z Radomska można wybrać się również do pozostałych części Trójmiasta. Gdynia i Sopot także oferują wiele ciekawych miejsc i unikatowych atrakcji, a dojazd zajmie mniej więcej tyle samo. Dobrym pomysłem może być też wizyta w każdym z tych miast w ramach jednej wycieczki – są one świetnie skomunikowane ze sobą, dzięki czemu można bez problemu dojechać w dowolną część Trójmiasta o każdej porze. Warto sprawdzić przed rozkład jazdy Radomsko.

Łódź

Najszybszy kurs z Radomska do Łodzi zajmuje zaledwie godzinę – dzięki temu jest to perfekcyjny wybór nie tylko na weekendową wycieczkę, lecz także na jednodniowy city break. Wystarczy wybrać jeden z wielu dostępnych pociągów i pojechać do tego klimatycznego miasta, w którym czeka wiele atrakcji. W Łodzi można spędzić czas na zwiedzaniu albo skorzystać z wielu imprez i wydarzeń kulturowych. Miasto często organizuje koncerty, mecze, a także inne eventy przyciągające turystów z Polski i nie tylko.

Warszawa

Wyjeżdżając z Radomska, do stolicy Polski można dojechać w niewiele ponad 2 godziny. Co można robić w Warszawie? To miasto, które oferuje coś dla każdego – polecamy zwiedzić m.in. Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Ogród Saski i Łazienki Królewskie. Nie są to jednak wszystkie atrakcje, które czekają na turystów w największym mieście Polski. Warto przy tym pamiętać, że w Warszawie codziennie coś się dzieje: przed weekendowym wyjazdem dobrym pomysłem będzie sprawdzenie planu koncertów, festiwali i innych wydarzeń.

Wrocław

Jeśli nie Warszawa, to może Wrocław? Jazda pociągiem do stolicy Dolnego Śląska przy bezpośrednim połączeniu trwa mniej niż 3 godziny, a na miejscu można liczyć na wiele atrakcji. Dla rodzin z dziećmi polecamy m.in. zoo, w którym można spędzić nawet cały weekend. Jeśli z kolei wolisz podziwiać historyczną architekturę, idealnym wyborem będzie rynek. Centrum Wrocławia żyje całą dobę, oferując liczne restauracje, bary i kluby, które stanowią ciekawy kontrast dla zabytkowych budynków.

Toruń

Nieco więcej czasu zajmie podróż do Torunia – wciąż jednak jest to miasto, do którego można bez problemu dotrzeć w ramach weekendowego wyjazdu. Turyści mogą zachwycać się kultowymi piernikami, jak również niesamowitym klimatem, który odczuć można w całym mieście. Miasto Kopernika oferuje liczne muzea, historyczne punkty i wiele miejsc na spokojne spacery, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Częstochowa

Jeśli chcesz wyrwać się na weekend z Radomska, nie musisz jechać daleko. Wybierz Częstochowę – trasa pociągiem zajmie zaledwie pół godziny! Na miejscu możesz zwiedzić główne aleje czy Jasną Górę, jak również wybrać się do Galerii Jurajskiej. To dobra opcja na wyjechanie z domu i oderwanie się od obowiązków. Z uwagi na niewielką odległość nie musisz przejmować się planowaniem – po prostu udaj się na dworzec i wskocz do następnego pociągu jadącego do Częstochowy.

Jak kupić bilety PKP?

Aktualnie możesz kupić bilet PKP bez wychodzenia z domu. W tym celu wystarczy skorzystać ze strony lub aplikacji EuroPodróże. Odwiedź portal, a następnie oznacz miejsce, z którego rozpoczynamy podróż: Radomsko, by znaleźć połączenie dla siebie z opcją zakupu biletu. Cały proces jest bardzo wygodny i przejrzysty, dzięki czemu możesz cieszyć się najlepszymi warunkami podróży już od samego początku.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE