Gdzie pojechać na jednodniową wycieczkę? Czytelnicy Radomsko24 polecają

Sezon urlopowy ciągle trwa. Niektórzy powrócili już ze swoich wakacyjnych wojaży - myślą o następnych, inni, spędzający wakacje w domu też z chcecią wykorzystaliby ten pozostały czas na... ››

Sezon urlopowy ciągle trwa. Niektórzy powrócili już ze swoich wakacyjnych wojaży - myślą o następnych, inni, spędzający wakacje w domu też z chcecią wykorzystaliby ten pozostały czas na relaks. Hasło: wycieczka. Oto trzy - naszym zdaniem - najciekawsze propozycje naszych Czytelników.


 

 

JuraPark w Bałtowie


To park pełen dinozaurów, ale i nie tylko. Muzeum, kino 5D, przejazd kolejką - to tylko niektóre z dodatkowych atrakcji (cennik).

 

kierunek: Ostrowiec Świętokrzyski (woj. świętokrzyskie)

dla dzieci: młodszych i starszych

nocleg: domki, pole namiotowe i kempingowe

Bialy: Polecam do BAŁTOWA, oglądać dinozaury i zwiedzać zoo jeżdżąc pomiędzy zwierzętami autobusem

Inne atrakcje Bałtowa: pałac książąt Druckich-Lubeckich, kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej z XVII wieku.
Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

Inwałd - Park Miniatur


Każdy marzy o podróży dookoła świata, ale nie każdy może ją przebyć w jeden dzień. Ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Coloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom (cennik).

 

kierunek: Oświęcim, Andrychów (woj. małopolskie)

dla dzieci: młodszych i starszych

nocleg: rezerwacja pokoi lub hotel w okolicy

kubamaszczyk: Co do Inwałdu to mój szwagier określił to tak "Jak zwiedzić świat w jeden dzień."

inne atrakcje Inwałdu: "DINOLAND Park Rozrywki", późnobarokowy kościół parafialny z poł. XVIII wieku, późnoklasycystyczny pałac z XIX wieku, wraz z zespołem parkowym.
Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

Olsztyn i Mały Giewont


Góra Biakło okolice Olsztyna pod Częstochową - nazywana jest także Małym Giewontem. Nazwę zawdzięcza swoim kształtom przypominającym Giewont tatrzański. Tak samo jak na tatrzańskim szczycie, na Górze Białko znajduje się krzyż. To ciekawe miejsce dla rodzinnej wycieczki.

 

kierunek: Częstochowa (woj. śląskie)

dla dzieci: starszych

nocleg: pokoje do wynajęcia w Olsztynie

stanley76rsko: Jak jeszcze masz rowerek to idealne miejscówki, jak lubisz jaskinie, to okolice Olsztyna, masz tam tzw. Mały Giewont i za nim widać jak na dłoni Rezerwat Sokole Góry z pięknymi krasowymi jaskiniami oraz ostańcami wapiennymi.


inne olsztyńskie atrakcje: zamek z XIV wieku, Jurajski Teatr Stodoła, liczne ostańce i jaskinie, rezerwaty przyrody Sokole Góry i Zielona Góra oraz Góry Towarne.

 

 

 

 

 

Więcej wycieczkowych pomysłów na naszym  FORUM.


Zapraszamy do dyskusji i proponowania kolejnych miejsc!


Więcej o:
wycieczka forum radomszczanie polecają wakacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE