Gdzie jest poseł?

Gdzie jest poseł? Fot. M. Kołaczkowski

13 grudnia 2021 roku, w Radomsku przy ulicy Kościuszki, w budynku po tzw. „starej komendzie”, w lokalu 114 swoje biuro otworzył Dariusz Klimczak - poseł na Sejm z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Minęło pięć miesięcy i tak naprawdę chyba nikt nie wie, kiedy i w jakich godzinach poseł jest w Radomsku. W grudniu zapewniał, że Biuro Poselskie w Radomsku stanie się miejscem dialogu i porozumienia ludzi na wszystkich szczeblach samorządu.

- Będę chciał odpowiadać na problemy, które dotyczą mieszkańców powiatu radomszczańskiego, czy to przedsiębiorców, czy rolników – tak bliskich Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Ale także kwestii, którymi zajmuję się w komisjach sejmowych, czyli tematyką systemu ochrony zdrowia oraz edukacji - deklarował w grudniu 2021 roku poseł PSL.

Mamy koniec maja 2022 roku i chyba na palcach jednej ręki można policzyć wizyty Dariusza Klimczaka w Radomsku. Czyżby z dużej chmury mały deszcz?

Wojciech Ślusarczyk - wiceprezes PSL w powiecie radomszczańskim, stara się usprawiedliwić posła.

- Poseł ma otwarte pięć biur. Na dyżury poświęca jeden dzień tygodniowo. Nie ma fizycznej możliwości, aby to było częściej. W Radomsku bywa raz na pięć tygodni. Nadal jesteśmy na etapie poszukiwania osoby, która to biuro posła by prowadziła. Nie jesteśmy w stanie zaoferowć takiej osobie pełnego etatu. Za kwotę kilkuset złotych miesięcznie, trudno znaleźć taką osobę, która podjęłaby się tej pracy - tłumaczy Wojciech Ślusarczyk.

Wojciech Ślusarczyk będzie gościem portalu Radomsko24.pl, w programie Irka Staszczyka. Emisja w środę 25 maja o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk wojciech ślusarczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE