Gdy opuściliśmy organistówkę, byliśmy bez lokalu

Gdy opuściliśmy organistówkę, byliśmy bez lokalu Fot. M. Kołaczkowski

To najstarsze stowarzyszenie w Radomsku i jedno z najstarszych stowarzyszeń muzycznych w Polsce. Uświetnia wiele wydarzeń w mieście, organizuje koncerty miejskie, powiatowe, krajowe i zagraniczne.

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku w 2023 roku obchodzi swoje stulecie. Z okazji 100-lecia działalności chóru zaplanowano w tym roku sporo wydarzeń.

Ostatnie dwadzieścia lat działalności Towarzystwa w rozmowie na portalu Radomsko24.pl podsumowała Danuta Horoszkiewicz, prezes Towarzystwo Śpiewacze im. St. Moniuszki w Radomsku.

- Tak się składa, że ostatnie dwadzieścia lat, to są lata pracy w Towarzystwie. Lata udane, ale początki były bardzo trudne. Musieliśmy opuścić „organistówkę” przy klasztorze Franciszkanów w Radomsku, którą chór zajmował od początku swojego istnienia. Jednym zdaniem byliśmy bez siedziby – opowiada Danuta Horoszkiewicz, prezes Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki.

Chcesz poznać historię Towarzystwa? Oglądaj rozmowę „W Temacie" na portalu Radomsko24.pl, w piątek 20 stycznia o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk danuta horoszkiewicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE