2023 rokiem „Moniuszkowców”. Co zaplanowano?

2023 rokiem „Moniuszkowców”. Co zaplanowano? Fot. Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki w Radomsku

Decyzją Rady Miejskiej w Radomsku, rok 2023 będzie Rokiem Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki, które świętuje 100-lecie działalności. Z okazji jubileuszu zaplanowano szereg wydarzeń mających uświetnić tę ważną rocznicę.

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku to jeden z najdłużej funkcjonujących amatorskich zespołów chóralnych działających na terenie województwa łódzkiego. Od lat członkowie chóru angażują się w życie radomszczan, uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, organizują koncerty oraz  promują śpiew wśród lokalnej społeczności. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń organizowanych przez Towarzystwo jest  Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Wschód-Zachód-Zbliżenia”.

Z okazji 100-lecia działalności chóru zaplanowano:

- Wystawa z okazji jubileuszu 100-lecia Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki wraz z koncertem. Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego, 5 lutego.

- Koncert Jubileuszowy. Miejski Dom Kultury, 1 maja 2023 r.

- Spotkanie z Izabelą Klebańską - autorką książki „Hej, zagrajcie siarczyście. Opowieść o Moniuszce”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład o historii Towarzystwa. Miejska Biblioteka Publiczna, 9 maja 2023 r., godzina 10.00.

Więcej o:
radomsko moniuszkowcy radomsko rok moniuszkowców
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE