Galeria V: akwarela Karoliny Majer

Galeria V: akwarela Karoliny Majer

Od 7 września do 5 października, w Galerii V w Miejskim Domu Kultury w Radomsku prezentowana jest akwarela Karoliny Majer.

Karolina Majer – artystka urodzona w 1983 r. w Radomsku. Tworzy głównie w technice akwareli, choć ma w swoim dorobku także oleje, akryle i pastele. Jak mówi sama artystka:

Akwarela fascynuje mnie swoją nieprzewidywalnością – tak jak ludzkie życie – nigdy nie można do końca przewidzieć, ani zaplanować finalnego efektu, a błędu nie da się poprawić.

Jej malarstwo przesycone jest nastrojem i ulotnym urokiem chwili – w barwnej plamie stara się zamknąć wibrujące od śpiewu ptaków powietrze, ciepły wiatr letni tańczący wśród kwiatów… jak dzieciństwa echa. Nastroje, wspomnienia i niedopowiedziane myśli.

Od 2017 r. członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Artystka posiada w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych oraz zbiorowych – zarówno w Polsce jak i Europie czy Azji. W 2019 r. zdobyła wyróżnienie w prestiżowym międzynarodowym konkursie ABU Rawash Prize International Watercolor Contest. W 2020 r. zajęła drugie miejsce w kategorii pejzaż, w międzynarodowym konkursie towarzyszącym wystawie polsko-ukraińskiej, organizowanej przez International Watercolor Society.

Więcej o:
mdk radomsko mdk wystawa mdk galeria piątka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE