Radomsko, Łódzkie -0.4o środa, 22 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Gala Śląska w Miejskim Domu Kultury

Kultura i rozrywka

Już po raz kolejny, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zobaczyć można było występ Żeńskiej Orkiestry Salonowej KWK „Murcki - Staszic” w Katowicach. Koncert w ramach Tygodnia... ››

Już po raz kolejny, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zobaczyć można było występ Żeńskiej Orkiestry Salonowej KWK „Murcki - Staszic” w Katowicach. Koncert w ramach Tygodnia Kultury Śląskiej trwającego od 17 do 22 maja, odbył się w sobotę i zgromadził sporą publiczność.

 

Przed rozpoczęciem gali nastąpiło otwarcie wystawy fotografii „Katowice Miasto Ogrodów”, promującej Katowice jako kandydata na Europejską Stolicę Kultury w 2016 r. Oprócz niej, dostępne były dla chętnych ekspozycje: „Deportacje mieszkańców Górnego Śląska do ZSSR” oraz „Stan wojenny i pacyfikacja kopalni Wujek”.

 

Występ orkiestry kilkoma słowami przywitania oraz podsumowania minionego tygodnia poprzedzili Prezydent Anna Milczanowska oraz Piotr Uszok, Prezydent Katowic. Oboje wyrazili chęć dalszej, równie owocnej co dotychczas, współpracy obu miast. Zapraszali również do uczestnictwa w wieńczącym Tydzień Kultury Śląskiej festynie, odbywającym się dziś w Parku Świętojańskim.

 

Sam koncert w wykonaniu Żeńskiej Orkiestry Salonowej pod dyr. Grzegorza Mierzwińskiego spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem radomszczańskiej publiczności, czego dowodem była kilkukrotna owacja na stojąco. Partie wokalne wykonywała pochodząca z Bułgarii sopranistka Darina Petkowa. W repertuarze grupy znalazły nie tylko polskie, dobrze znane utwory, jak choćby „Miłość Ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny, lecz również zagraniczne np. „Michelle” zespołu The Beatles.

 

Po występie spora liczba osób skusiła się do zakupienia tradycyjnego śląskiego kołacza, do odebrania były również darmowe gadżety promujące Miasto Katowice.

 

Mamy nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom wzrośnie zainteresowanie kulturą śląska, która nam radomszczanom jest przecież bardzo bliska.

komentarze