Gala finałowa Radomsko Zdaje Angielski w MDK

Gala finałowa Radomsko Zdaje Angielski w MDK

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku w piątek, 6 września odbyła się gala finałowa 6 edycji Radomsko Zdaje Angielski. Podsumowano przebieg tegorocznej akcji, a laureatom wręczono certyfikaty i nagrody. Organizatorami akcji są I Liceum Ogólnokształcące i II Liceum Ogólnokształcące z Radomska oraz Prywatna Placówka Języków Obcych ‚HORIZON’.

Gala finałowa kolejnej edycji przedsięwzięcia edukacyjnego Radomsko Zdaje Angielski 2019, tradycyjnie zorganizowana została w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Do egzaminu FCE, który odbył się 8 czerwca w I LO w Radomsku przystąpili licealiści i gimnazjaliści z terenu powiatu radomszczańskiego. Od dwóch lat, obok młodzieży swoją znajomość języka angielskiego sprawdzają także dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Ich egzaminy odbyły się 15 czerwca. W sumie do  egzaminów Cambridge English: B2 First oraz Young Learners przystąpiło 41 osób.

Na gali finałowej 6 września podsumowującej tegoroczny przebieg, laureatom wręczono również certyfikaty oraz nagrody. W tym roku poziom wiedzy i przygotowania młodych uczestników do egzaminów był bardzo wysoki. Wśród piętnastki laureatów, najlepsze wyniki na egzaminie B2 First (FCE) zdobyli: Julia Kędra 187 pkt. Borys Gawęcki 186 pkt. Michał Droś 184 pkt.

Gościem specjalnym była blogerka i youtuberka Marita Matak, która opowiadała młodej publiczności o zależnościach pomiędzy prowadzeniem zdrowego trybu życia, wysypianiem się i zdrowym odżywianiem, ze skutecznym przyswajaniem wiedzy. Jedną z metod, które stosuje podczas nauki jest tworzenie map myśli.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem, jak co roku objął Starosta Radomszczański, a patronat medialny redakcja portalu Radomsko24.pl.

Więcej o:
mdk radomsko radmsko zdaje angielski I lo radomsko II lo radomsko horizon radomsko radomsko zdaje angielski 2019
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE