Gala Finałowa Dni Kina 2021

Gala Finałowa Dni Kina 2021 Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

16 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się Gala Finałowa XVI Dni Kina, której gościem honorowym był Marian Dziędziel – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

Gala Finałowa była jak zawsze okazją do rozmowy z bohaterem tegorocznej edycji wydarzenia. Jolanta Dąbrowska z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku przeprowadziła z aktorem ciekawą rozmowę dotyczącą m.in. czasów szkolnych. Młodzież, która pojawiła się w MDK także miała do Mariana Dziędziela wiele pytań m.in. czy lubił matematykę i w jakim filmie grało mu się najprzyjemniej.

W ramach tegorocznej edycji uczniowie szkół średnich uczestniczyli w warsztatach - przystąpili także do konkursu wiedzy o kinie „Życie i twórczość Mariana Dziędziela”. Do konkursu przystąpiło 16 trzyosobowych drużyn z trzech radomszczańskich szkół ponadpodstawowych: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz z Zespołu Szkól Ponadpodstawowych nr 1. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący życia i dorobku artystycznego Mariana Dziędziela oraz treści, problematyki i przesłań płynących z filmów: „Zabawa, zabawa", ,,Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", ,,Moje córki krowy", „Kret", Wesele". Uczniowie odpowiedzieli również na pytania do sekwencji filmowych i rekwizytów. Łącznie w konkursie można było uzyskać maksymalnie 80 punktów. Po zsumowaniu łącznej liczby punktów, jury wyłoniło zwycięzców przyznając następujące nagrody:

I miejsce zdobyła drużyna nr 7 z I LO w składzie: Marta Skotnicka, Maria Banaszczyk, Paweł Nowicki

II miejsce zdobyła drużyna nr 16 z I LO w składzie: Natalia Kapica, Joanna Koćwin, Natalia Kuśmierek

III zdobyła drużyna nr 12 z I LO w składzie: Anna Karasińska, Julia Michalska, Ewelina Radziwołek

Wyróżnienie zdobyła drużyna nr 6 z II LO w składzie: Julia Kiełbik, Adrianna Klimek, Julia Szewczyk

W ramach Dni Kina przeprowadzono także konkursu na Etiudę Filmową pod hasłem „Po drugiej stronie lustra”. Na konkurs wpłynęło 5 etiud z radomszczańskich szkół ponadpodstawowych z: I Liceum Ogólnokształcącego - 3 filmy, II Liceum Ogólnokształcącego - 2 filmy. Po obejrzeniu wszystkich etiud, jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce dla drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, w składzie:
Milena Kowalska, Julia Kowalczyk, Nikola Majchrzak za film ,,Wesele”.

II miejsce dla drużyny z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, w składzie:
Alicja Kapuścińska, Kacper Kurowski, Nikola Pukacz za film ,,Komornik”;

III miejsce dla drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, w składzie:
Dawid Chybalski, Zuzanna Cieślik, Dominika Kuśmierek za film ,,Taxi A”;

Pomysłodawczynią Dni Kina jest Aleksandra Kędra - polonistka z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Przez lata szkolna inicjatywa nabierała większego formatu. Teraz Dni Kina na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych Radomska.

Więcej o:
Dni Kina Radomsko Radomsko Dni Kina Marian Dziędziel Dni Kina
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE