Funkcjonariusze KAS i KPP w Radomsku zlikwidowali nielegalną produkcję alkoholu

Fot. KAS

Działania łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej i Komendy Powiatowej Policji w Radomsku doprowadziły do likwidacji nielegalnej produkcji alkoholu. Zatrzymany mężczyzna naraził skarb państwa na stratę ponad 120 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS i KPP skontrolowali samochód osobowy wyjeżdżający z garażu jednej z radomszczańskich posesji. W bagażniku auta znaleźli 20 butelek po 0,5 l alkoholu bez znaków akcyzy.

Przeszukano posesję, gdzie znajdowała się duża ilość butelek szklanych oraz alkohol o różnej mocy. W trakcie kontroli ujawniono blisko 2 tys. l kolorowego alkoholu, 22 beczki z 2 tys. l zacieru oraz 66 l czystego bezbarwnego alkoholu.

W garażu, który był miejscem produkcji nielegalnego alkoholu znajdowały się 2 profesjonalne kolumny rektyfikacyjne, czyli linie służące do jego wytwarzania oraz ponad 2 tys. kg cukru. Na miejscu zabezpieczono ponad 60 tys. zł w gotówce.

Zatrzymany mężczyzna naraził skarb państwa na stratę ponad 120 tys. zł, na tym etapie postępowania zastosowano dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Dalsze postępowanie prowadzi KPP i Prokuratura Rejonowa w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
kpp radomsko nielegalny alkohol kas

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE