Fragment ulicy Reymonta do przebudowy

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Reymonta w Radomsku

Fot. UM Radomsko

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Reymonta w Radomsku. Projekt dotyczy odcinka tej ulicy - od ul. Kolejowej do skrzyżowania z Kościuszki.

W ramach prac wykonanych zostanie wiele nowych udogodnień i rozwiązań - m.in. przebudowa samej ulicy, przebudowa układu komunikacyjnego obsługującego dworzec kolejowy, autobusowy oraz postoje taksówek, wykonanie zjazdów do przyległych posesji, wykonanie miejsc parkingowych oraz chodników dla pieszych, wykonanie stałej organizacji ruchu, wykonanie odwodnienia przebudowywanego pasa drogowego poprzez istniejącą kanalizację deszczową w ul. Reymonta, przebudowę sieci telekomunikacyjnej, przebudowę istniejącego oświetlenia.

Z przebudową związane są utrudnienia w ruchu dla samochodów. Urzędnicy zapowiadają na bieżąco informować o nich mieszkańców.

Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 projektu - "Rewitalizacja terenów przydworcowych w Radomsku". Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w kwocie 4 mln 139 000 zł stanowi 85% wartości inwestycji. Resztę pokryje miasto Radomsko. Prace mają się skończyć jeszcze w 2012 roku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Domax, Arkadiusz Mika z Boronowa.

Więcej o:
urząd miasta przebudowa ulica reymonta rewitalizacja droga ulica remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE