Foto Pozytyw nad morzem

Foto Pozytyw nad morzem Fot. Foto Pozytyw

Morze Bałtyckie to przede wszystkim wakacje, słońce i dobra zabawa. Mało kto wie, że Bałtyk może być równie interesujący i piękny także jesienią. Udowodnili to podopieczni Fundacji Foto Pozytyw, którzy wzięli udział w trzydniowym plenerze fotograficznym. Efekty ich pracy już niedługo będzie można oglądać w Radomsku.

Weekendowy (13-15 października) plener fotograficzny nad morzem zrealizowany został w ramach cyklu plenerowego „Tu i teraz”. Jego celem było zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami fotografii. Podopieczni fundacji pod okiem instruktorów dowiedzieli się jak prawidłowo komponować kadr wykorzystując mocne punkty obrazu oraz w jaki sposób wykorzystywać pierwszy, drugi i trzeci plan, by stworzyć nie tylko ładne, ale i interesujące zdjęcie.

W trakcie trzech pleneru dni młodzież miała okazję fotografować zabytkowe centrum Gdańska, wśród których nie mogło zabraknąć słynnego gdańskiego żurawia, helskie porty morskie oraz przyrodę objętą obszarem „Natura 2000”. Dzięki tej różnorodności podopieczni fundacji mogli spróbować swych sił w różnych dziedzinach fotografii i przekonać się, która z nich daje im najwięcej satysfakcji.

- Nadmorski plener był drugim tego typu wydarzeniem organizowanym przez naszą fundację. Wiosną fotografowaliśmy krokusy w dolinie Chochołowskiej, natomiast jesień poświęciliśmy tematyce architektury i reportażu, wplatając w to jednocześnie zagadnienia związane ze środowiskiem naturalnym - wyjaśnia prezes Fundacji Foto Pozytyw Marcin Kwarta, dodając jednocześnie,  że młodzież chętnie angażowała się w pracę nad poprawą umiejętności fotograficznych oraz aktywnie poszukiwała ciekawych ujęć.

 - Podczas pleneru byliśmy nastawieni przede wszystkim na naukę, po skończonych sesjach omawialiśmy poszczególne zdjęcia oraz doradzaliśmy co zrobić, by były jeszcze lepsze.  Dzięki tym prostym wskazówkom dzieci podniosły swoje umiejętności, czego efekty niebawem będzie można zobaczyć w galerii Foto Street przy ulicy Narutowicza w Radomsku - dodaje Marcin Kwarta.

Więcej o:
plener foto pozytyw plener fotograficzny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE