Foto Pozytyw i praca z modelem

Foto Pozytyw i praca z modelem Fot. foto pozytw

Podopieczni fundacji Foto Pozytyw dzięki uprzejmości jednej z restauracji w Radomsku mogli uczyć się pracy z modelem na planie fotograficznym.

Każdy z uczestników warsztatów był fotografem i modelem zarazem.

- Na koniec mieliśmy możliwość rozmawiać o towarzyszących emocjach, trudnościach oraz sposobach ich pokonywania. Młodzież poznawała tajniki pracy z modelem, sposobami komunikacji i doboru właściwego kadru tak, aby zdjęcie było ciekawe. Rozmawialiśmy o planach i jak fotografować, o oświetleniu towarzyszącemu sesji i pomysłach na ten jedyny według nas kadr fotograficzny – mówi Marcin Kwarta, prezes fundacji.

Podczas spontanicznych sesji efektem miało być zdjęcie wizualnie ciekawe. Dzięki poznawaniu modela, rozmowy z nim, zastosowania wiedzy młodzież miała za zadanie, aby model czuł się zrelaksowany i aby czuł, ze cała uwaga skupia się właśnie na nim.

- Ważne, aby model był bohaterem tej chwili, pokazał emocje a niejednokrotnie odwrotność potencjału w nim drzemiącego. Niedługo zaprezentujemy efekty pracy młodych adeptów sztuki fotograficznej – dodaje prezes.

Więcej o:
foto pozytyw fundacja pozytyw warsztaty fundacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE