Forum Trzeciego Sektora w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W poniedziałek, 21 listopada w świetlicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku odbyło się pierwsze Forum Trzeciego Sektora.

Spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych i osób działających społecznie w Radomsku zorganizowali wspólnie: Stowarzyszenie Spot Radomsko, Fundacja Inicjatyw Kulturalnych oraz Stowarzyszenie Perspektywy. Obecny był także Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób reprezentujących różne organizacje działające w Radomsku. W agendzie spotkania były trzy punkty, na jakie dyskutowano: o komunikacji, pieniądzach i najważniejsze zagadnienie, czyli dlaczego współpraca popłaca.

- Pomysł takiego spotkania zrodził się u wielu osób, jakby równolegle. Jego celem jest rozmowa o obecności organizacji pozarządowych w życiu miasta. Chciałabym podyskutować o problemach, wyzwaniach, perspektywach – mówiła Krystyna Michalska, dyrektor Zarządu Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku.

- Spotkanie jest bardzo ważne dla stowarzyszeń. Chcemy pokazać, że im nas więcej tym jesteśmy bardziej słyszalni – komentuje Aneta Bogdan ze Stowarzyszenia Spot Radomsko.

- Sam fakt, że jest nas tutaj tak dużo, to świadczy o tym, że była potrzeba organizacji takiego Forum w Radomsku – mówiła Anna Jadachowska-Dziębor, przedstawicielka Stowarzyszenia Perspektywy.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Forum Trzeciego Sektora w Radomsku Radomsko stowarzyszenia radomsko SPOT Radomsko Perspektywy Radomsko FiK
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE