Forum Inwestorów i Eksporterów

Forum Inwestorów i Eksporterów Fot. Urząd Miasta

13 czerwca w Centrum Konferencyjnym w Dobieszkowie, pod hasłem „W centrum Polski, w Centrum Europy”, odbyło się IV Forum Inwestorów i Eksporterów. Zgromadziło ono przedsiębiorców i samorządowców naszego regionu oraz przedstawicieli instytucji, światowych koncernów i ekspertów. Radomsko reprezentował zastępca prezydenta Jacek Belka i kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji – Jarosław Wojdełko.

Podczas podzielonego na dwie sesje spotkania - PRO EKSPORT i PRO – BIZ, omówiono szereg niezwykle istotnych zagadnień z punktu widzenia przedsiębiorców, ale też samorządowców, odpowiedzialnych są za tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości w gminie. Zaproszeni eksperci w bloku dotyczącym eksportu zaprezentowali możliwości, jakie oferowane są przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, szczegółowo omówili dostępne instrumenty wsparcia w tym zakresie, sposoby finansowania oraz zwrócili szczególną uwagę na ogromny potencjał dla polskich producentów tkwiący w rynku rosyjskim.

W sesji drugiej poświęconej wsparciu dla nowych inwestycji i zadaniom samorządów w tym zakresie podsumowano obowiązujące obecnie standardy w obsłudze inwestora oraz omówiono przebieg procesu inwestycyjnego w świetle nowego prawa wodnego. Niezwykle interesującym punktem Forum Inwestorów i Eksporterów był panel dyskusyjny „Inwestycje oczami samorządu i inwestorów”, w którym swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i spostrzeżeniami podzielili się przedstawiciele trzech najbardziej skutecznych w pozyskiwaniu inwestora samorządów - Radomska, Kutna i Strykowa, inwestorów, których reprezentowali przedstawiciele Whirlpool oraz Ontex, a także instytucji – Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Podczas debaty,  Radomsko niejednokrotnie wskazywane było jako miasto stosujące prekursorskie rozwiązania w zakresie całego procesu inwestycyjnego. Podkreślano też zaangażowanie miasta i profesjonalną obsługę inwestorów.

Podczas  IV Forum Inwestorów i Eksporterów wręczone zostały nagrody dla najbardziej aktywnych przedsiębiorców. Wśród laureatów z Radomska znaleźli się: Arkadiusz Banaszek - dyrektor fabryki Ontex Polska Sp. z o.o., Waldemar Gołąb – właściciel firmy Meble Gołąb oraz Jan Skubisz – właściciel firmy Inkomet.

IV Forum Inwestorów i Eksporterów w Dobieszkowie przeszło już do historii, ale w pamięci jego uczestników zachowana zostanie nie tylko wyjątkowa, sprzyjająca rozmowom i nawiązywaniu współpracy atmosfera, ale też praktyczna, ogromnie przydatna w codziennej działalności wiedza.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

Więcej o:
forum inwestorów i eksporterów radomsko biznes dobieszkowo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE