Finisaż wystawy Jerzego Przybyła „Rok Słowiański”

Finisaż wystawy Jerzego Przybyła „Rok Słowiański” Fot. MDK Radomsko

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 6 września na finisaż wystawy malarstwa i rzeźby Jerzego Przybyła „Rok Słowiański” oraz spotkanie z artystą o godz. 12.00 w galerii MDK. Podczas finisażu o mitologii słowiańskiej opowiedzą Jerzy Przybył oraz Piotr Kudrycki z Wydawnictwa Slovianskie Slovo.

Wystawy malarstwa i rzeźby Jerzego Przybyła „Rok Słowiański” jest czynna od 17 sierpnia w galerii MDK. Finisaż i spotkanie z artystą odbędzie się w piątek 6 września.

Jerzy Przybył (pseudonim art. w Szwecji Jan Pol) - malarz - grafik - rzeźbiarz. Urodził się 13.03.1943 roku we wsi Pomiany koło Kępna (woj. Wielkopolskie). W Polsce (1970 - 1981) prowadził działalność w okręgowej sekcji malarskiej w Katowicach. W latach 1977 - 1980 należał do krajowej sekcji malarskiej ZPAP w Warszawie. W Szwecji jest członkiem Svenska konstnars Forbund, Smalands konstnar Forbund oraz członkiem partii VDMiVastervik.

WYSTAWY:

Szwecja - Vastervik, Linkoping, Kalmar, Stockholm, Vaxjo, jonkoping, Halmstad, Varnamo, Wadstena Vetlanda, Sundsvall.
Finladia - Helsingfors, Pieksamaki.
USA - New York, Washington, Wellington, New Yersey City, Seattle, Los Angeles.
Canada - New Foundland, Toronto.
Polska - Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź, Gdańsk, Opole, Toruń.

Uczestniczył w wystawach zbiorowych (ok. 80 wystaw): Bułgaria, Francja, Grecja, Japonia, Jugoslavia, Rumunia, Sovjet, Hiszpania, Czechosłowacja, Niemcy, Węgry, Austria, Kanada, Polska i Szwecja.

NAGRODY:

12 Nagród w Polsce, Grand Prix oraz medal av Saint Paul Devenc przy Grand Prix Palmers i Juan Les Pins (-76) Laureat Hors Concours i Antibes (-76)

MONUMENTALNE PRACE W SZWECJI:

Biuro Turystyczne w Vastervik, Aby - szkoła w Gamleby, Aby Fritidsgard w Gamleby, Dom starców Johannesbergsvagen w Vastervik, Komunalny dom Valhall w Hultsfred, szpital w Vastervik, szpital w Ljungby oraz projekt „Garpedansberget”.

Więcej o:
mdk radomsko wystawa malarstwa i rzeźby rok słowiański w mdk jerzy przybył wystawa w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE