Finał Szlachetnej Paczki w Radomsku

Finał Szlachetnej Paczki w Radomsku

„Weekend cudów” – tak nazywana jest ogólnopolska akcja pomocy rodzinom, przekazywana podczas Finału Szlachetnej Paczki, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

W weekend 7-8 grudnia w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku odbył się finał, w którym uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc, po czym rozwieziono potrzebującym wymarzone przez nich prezenty.

Głównym celem Szlachetnej Paczki jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Naczelną zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, która dostarczy „wybranym” rodzinom narzędzia do tego, by samodzielnie mogły rozwiązywać swoje problemy. Przez narzędzia rozumiemy konkretną pomoc materialną lub inną formę – poradę prawną, bezpośrednią pomoc realną lub wsparcie mentalne, a nie finansową w formie gotówki. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce.

Do akcji w Radomsku, włączyły się m.in. instytucje, szkoły, klub RKS Radomsko i prywatni darczyńcy.

- Już po raz kolejny wzięliśmy udział w Szlachetna Paczka, Radomsko i okolice. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dzięki nam kolejna rodzina będzie miała spokojniejsze święta, a na twarzach domowników zagości uśmiech. Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym dobro zwycięża – mówią przedstawiciele RKS Radomsko, którzy paczkę przygotowali dla pani Małgorzaty i pani Weroniki.

W tym roku, wolontariusze dotarli do ponad 60 rodzin.

Więcej o:
szlachetna paczaka w radomsku szlachetna paczka radomsko schlachetna paczka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE