Finał Radomszczańskich Senioraliów 2019

Finał Radomszczańskich Senioraliów 2019

Przez dwa dni w mieście odbywały się wydarzenia przygotowane specjalnie dla seniorów. Na finał Radomszczańskich Senioraliów w parku Solidarności zorganizowano koncerty lokalnych zespołów i chórów oraz gwiazdy muzycznej Andrzeja Rybińskiego. Prezydent przekazał seniorom symboliczny klucz do miasta. Na przygotowanych przez organizatorów i partnerów stoiskach można było m.in. skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich.

Seniorzy pokazali, że niestraszny im deszcz i burza, która przez chwilę próbowała zakłócić obchody Senioraliów. Prezydent Jarosław Ferenc przekazał seniorom klucz do miasta i rozpoczęła się część artystyczna.

Na scenie wystąpili: chór „Serenada” działający przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Radomsku, zespół wokalny Bel Canto z Dobryszyc, Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku ,,Wiem więcej’’ z pokazem tanecznym oraz częścią słowno – muzyczną, chór ,,Złota Nutka’’ działający przy Miejskim Domy Kultury w Radomsku, chór ,,Melodia" – działający przy Fundacji Aktywne Centrum Edukacji, Uniwersytet Otwarty dla Każdego, Klub Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku oraz Radomszczańska Kapela Podwórkowa. Na zakończenie zaśpiewał Andrzej Rybiński. Mieszkańcy wraz z piosenkarzem śpiewali m.in. jeden z największych przebojów „Nie liczę godzin i lat”.

Głównym celem organizowania Senioraliów jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał.

Oprócz rozrywki muzycznej, można było również skorzystać z konsultacji i badań lekarskich, które przeprowadzali lekarze ze Szpitala Powiatowego w Radomsku. Natomiast bezpłatne badania ,,smokolizerem” przeprowadzili pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomsku. Przedstawiciele Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym udzielali porad na temat możliwości uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej. Były również stoiska lokalnych stowarzyszeń senioralnych oraz przedsiębiorców, którzy są wpisani do wykazu radomszczańskich firm honorujących ogólnopolską ,,kartę seniora’’. A przy stoisku Centrum Aktywności Społecznej można było uzyskać informacje o inicjatywie ,,koperta życia" i ,,karta seniora".

Więcej o:
radomszczańskie senioralia radomsko senioralia seniorzy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE