Finał IX Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. K. Kwiatkowskiej

Podczas XIII edycji regionalnego Festiwalu Puls Literatury ph. „Etnopuls – z północy na południe łódzkiego”, odbywającego się w piątek 8 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, rozstrzygnięty został IX Ogólnopolski Konkurs na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej. Oprócz uhonorowania laureatów, można było wysłuchać klimatycznego koncertu w wykonaniu Zuzanny Moczek.

Stałym punktem Festiwalu Puls Literatury, który w tym roku przebiega pod hasłem „Etnopuls - z północy na południe łódzkiego”, jest podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej. W tym roku jury w składzie Witold Jabłoński (przewodniczący), Natalia Lemann i Mateusz Poradecki, oceniało około 100 prac.

Postanowiono przyznać nagrody i wyróżnienia dla:

I nagroda prezydenta Miasta Radomska Wojciech Kowalski z Warszawy, za opowiadanie pt.„Czas wojny, czas pokoju”;
II nagroda Izabela Ozga z Krakowa, za opowiadanie pt. „Handlarz antykami”;
III nagroda Sebastian Suchecki z Dzbenina, za opowiadanie pt. „Cierniowy dwór”.

Wyróżnienia otrzymały: Karolina Czak z Dulowej, za opowiadanie pt. „Ono”, Gabriela Justowska z Krosna, za opowiadanie pt. „Fantastyczne, bo artystyczne” i Kamila Szmigiel z Działoszyna, za opowiadanie „Pustynna opowieść”.

- Prace, które wpłynęły na konkurs były ciekawe i porządnie przygotowane. Jesteśmy zadowoleni, bo nie mieliśmy ciężkiej pracy podczas czytania. Zwyciężyło opowiadanie sięgające do naszych słowiańskich korzeni, opisujące czasy tuż po wprowadzeniu chrześcijaństwa. Było to ciekawe i interesujące. Tak się złożyło, że wszyscy w jury jesteśmy absolwentami filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Okazało się, że to coś znaczy, ponieważ byliśmy wyjątkowo zgodni w swoich ocenach co do tego, kto powinien wygrać
- mówi Witold Jabłoński.

Organizatorami konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej była Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.

Przybyłym na wydarzenie gościom czas umiliła Zuzanna Moczek, śpiewając i grając muzykę folk połączoną z nowoczesnymi aranżacjami na gitarze, akordeonie i pianinie, wykonując autorskie utwory. Artystka ma na koncie kilkadziesiąt nagród najważniejszych krajowych festiwali piosenki artystycznej i do tego występy w całym kraju.

Więcej o:
biblioteka radomsko festiwal puls litertury radomsko puls literatury biblioteka radomsko konkurs na opowiadanie fantasy im. krystyny kwiatkowskiej biblioteka radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE