Finał 3. edycji zawodów Athletes Clash 2019

Za nami 3. edycja zawodów crossfitowych Athletes Clash 2019. W miejskiej hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku, w sobotę 16 listopada, 120 zawodników stanęło do walki w różnorodnych konkurencjach sprawdzających ich siłę, kondycję, wytrzymałość i przede wszystkim hart ducha.

Na zawody 3. edycji Athles Clash 2019 zjechało 60 zawodników z całej Polski, m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia oraz Katowic. Również 60 najmłodszych zawodników startowało w swoich kategoriach wiekowych 5-7 lat oraz 8-11 lat. Dorośli natomiast startowali w trzech kategoriach: Rx Men, Scaled Women i Scaled Man.

Do ścisłego finału przeszło po pięciu uczestników z każdej kategorii. Zawodnicy nie znali wcześniej zestawu konkurencji. A czekało na nich m.in. podciąganie na drążku, podnoszenie sztangi (mężczyźni o ciężarze 60 kg, a kobiety 30 kg), skakanka, przeskoki przez skrzynię i podciąganie na linie bez użycia nóg.

- Wszystkim uczestnikom zawodów życzę zdrowej, mocnej rywalizacji sportowej. Tym, którzy już zakończyli już swoją rywalizację życzę szybkiej regeneracji. Natomiast pozostali niech walczą dalej i zdobywają swoje cenne trofea
- mówił do zawodników Marek Wyciszkiewicz, dyrektor MOSiR-u.

Podczas zawodów za całokształt działalności sportowej uhonorowany został radomszczański kulturysta Andrzej Rak.

Zwycięzcy:

Scaled Men:
I miejsce – Sebastian Dryja
II miejsce – Andrzej Mikłusiak
III miejsce – Przemysław Stalka

Scaled Women:
I miejsce – Monika Pałka
II miejsce – Katarzyna Wydrzyńska
III miejsce – Marta Guzdek

RX Men:
I miejsce – Miłosz Staworzyńki
II miejsce – Radosław Wręczycki
III miejsce – Mateusz Słabiak

Kategoria dziecięca:

Chłopcy 5-7 lat:
I miejsce – Oskar Marczak
II miejsce – Kacper Ciecióra
III miejsce – Justin Nems

Dziewczynki 5-7 lat:
I miejsce – Alicja Wojcieszka
II miejsce – Ola Ździerak
III miejsce – Hania Klimas

Chłopcy 8-11 lat:
I miejsce – Oliwier Biś
II miejsce – Iwo Kubanik
III miejsce – Krzysztof Dudek

Crossfit narodził się w USA i szybko stał się popularny w wielu innych krajach na świecie, głównie ze względu na dobre wyniki treningowe. Crossfit to połączenie sportów siłowych, gimnastyki, ze sportami wytrzymałościowymi, dzięki czemu buduje i rozwija wydolność, wytrzymałość, siłę, moc, szybkość i koordynację.

Organizatorami radomszczańskich zawodów Athletes Clash 2019 byli Tytani Radomsko, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Miasto Radomsko.

Więcej o:
crossfit athles clash radomsko 3. edycja athles clash 2019 radomsko hala sportowa radomsko psp 6 radomsko zawody crossfitowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE