Filmożercy na start

Bohaterem tegorocznej, XI już edycji Dni Kina, organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, jest aktor filmowy i teatralny Robert Więckiewicz.

Bohaterem tegorocznej, XI już edycji Dni Kina, organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, jest aktor filmowy i teatralny Robert Więckiewicz. W ramach imprezy przewidziane są warsztaty realizatorskie, konkurs wiedzy filmowej, gra miejska oraz finałowy koncert muzyki filmowej „ESBANK Music Film”.
Dni Kina 2011. Fot. archiwum radomsko24.pl
Dni Kina to cykliczna impreza, która wpisując się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych Radomska, od ponad 10 lat uwrażliwia młodych ludzi na obraz i ukazuje uniwersalne humanistyczne wartości oraz postawy. Ta idea po raz kolejny spotkała się z uznaniem ze strony ESBANKU Banku Spółdzielczego, który objął imprezę swym mecenatem.    

Dni Kina skierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Pełnią rolę popularyzatora dorobku artystycznego polskich twórców filmowych oraz ich sylwetek, upowszechniają wiedzę z zakresu kinematografii i wspierają szkoły w edukacji filmoznawczej. Dodatkowo impreza jest też nakierowana na budzenie wrażliwości estetycznej i uświadamianie młodym ludziom ich własnego potencjału twórczego, umożliwia im szlifowania warsztatu filmowego i prezentację dokonań szerszej publiczności. 

W ramach XI Dni Kina zaplanowano warsztaty realizatorskie dla uczestników Konkursu na Etiudę Filmową pod hasłem „Ten się śmieje - kto się śmieje” – trudna sztuka tworzenia filmu komediowego, Konkurs Wiedzy o Filmie „Życie i twórczość Roberta Więckiewicza”, a także Filmową Grę Miejską pod hasłem „Podróż za jeden uśmiech” i Konferencję Filmoznawczą dla nauczycieli pt. „Film w praktyce pedagogicznej”.

Tradycją radomszczańskich Dni Kina jest także możliwość zapoznania się z dorobkiem artystycznym bohatera imprezy podczas sesji filmowej w kinie Miejskiego Domu Kultury. W tym roku będzie można podziwiać kreacje Roberta Więckiewicza w filmach: „W ciemności” A. Holland, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” A. Wajdy, „Wszystko będzie dobrze” T. Wiszniewskiego, „Wymyk” G. Zglińskiego.

Uroczystą galę finałową z udziałem Roberta Więckiewicza, zakończoną koncertem muzyki filmowej „ESBANK Music Film” w wykonaniu zespołu Apertus Quartet, zaplanowano na 13 kwietnia 2015 r. Tego dnia podsumowane zostaną konkursy towarzyszące Dniom Kina, a zwycięzcy odbiorą nagrody, w tym karty przedpłacone ufundowane przez ESBANK Bank Spółdzielczy.

Więcej o:
dni kina dni kina radomssko mdk liceum
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE