Filmowa podróż za jeden uśmiech

Filmowa podróż za jeden uśmiech

Młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z naszego powiatu maiła okazję zapoznać się z ambitnym kinem. Wszystko to dzięki grze terenowej ph. „Podróż za jeden uśmiech”, która ma zachęcić uczniów do sięgnięcia po ciekawe i wartościowe pozycje filmowe.

Organizacja gier terenowych związanych z tematyką filmową w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku jest już tradycją. Tegoroczna edycja została zorganizowana przy współpracy i wsparciu Filmoteki Szkolnej, Filmoteki Narodowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

- Naszym głównym celem jest propagowanie kina wśród młodych ludzi, a także zachęcenie ich do sięgnięcia po ciekawe pozycje ponieważ gra ma charakter edukacyjny. Udział w grze nie wymaga szerokiej wiedzy na temat kina. Chodzi o to, by młodzież się dobrze bawiła, a w konsekwencji poszerzyła filmowe horyzonty – zauważa koordynatorka gry, nauczyciel języka polskiego w I LO Aleksandra Kędra.

Podczas zabawy młodzież  wzięła udział w spacerze po Radomsku, gdzie w różnych punktach miasta czekały na nich stacje z ciekawymi zagadkami do odgadnięcia. Każda z zagadek nawiązywała do konkretnych filmów, którymi organizatorzy chcą zainteresować uczestników zabawy.

Więcej o:
gra miejska radomsko liceum radomsko mdk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE