Festyn "Jeden krok - wiele radości"

Studenci Pracy Socjalnej AJD w Częstochowie pod patronatem urzędu miasta oraz Indesit-u, 20 czerwca na placu 3 Maja organizują festyn pod hasłem: „Jeden krok – wiele radości”.

Studenci Pracy Socjalnej AJD w Częstochowie pod patronatem urzędu miasta oraz Indesit-u, 20 czerwca na placu 3 Maja organizują festyn pod hasłem: „Jeden krok – wiele radości”.
fot.archiwum radomsko24.plHasło takie nawiązuje do niesprawiedliwych stereotypów o ludziach z zaburzeniami umysłowymi. Wolontariusze AJD uważają, że są one krzywdzące, a przede wszystkim wynikają ze strachu płynącego z niewiedzy. Festyn organizowany jest w ramach studenckiego projektu „Spotkanie z CSR. Kampanie społeczne w praktyce, współfinansowane ze środków Stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu” z udziałem podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Radomsku.

CSR - Corporate Social Responsibility – czyli społeczna odpowiedzialność biznesu jest coraz częściej włączana w działania organizacji, firm i instytucji. Można ją zdefiniować jako pojęcie, za pomocą którego przedsiębiorstwa integrują społeczne i środowiskowe aspekty w swojej codziennej działalności oraz we wzajemnych stosunkach. Chociaż działalność w tym obszarze nie przyniesie szybkich bezpośrednich profitów dla przedsiębiorstwa, to wywrze pozytywny wpływ na jakość życia i stabilność otoczenia, w którym funkcjonuje.

W trakcie festynu zorganizowana zostanie wystawa prac malarskich autorstwa podopiecznych ŚDS, recytacja wierszy o tematyce miłosnej, występy wokalne, siłowanie na rękę i wiele innych atrakcji. Ponadto na kiermaszu każdy będzie mógł kupić prezentowane prace, spróbować kiełbaski z grilla, odpocząć w kawiarence.

Cały dochód uzyskany w trakcie festynu przeznaczony zostanie dla ŚDS w Radomsku. Festyn rozpocznie się o godz. 10:00, zaś o 14:00 widzowie będą mogli posłuchać występu znanej grupy hiphopowej „Sklej mi Żółwia” oraz „Mikser” z Częstochowy. Festyn zakończy koncert pianisty Michała Kentosa ze Słowacji.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w zbiórce materiałów, przyborów plastycznych, czy przeczytanych książek, które przekazane zostaną dla podopiecznych ŚDS. Ten jeden krok wystarczy, by przełamać niesprawiedliwy stereotyp!

Więcej o:
środowiskowy dom samopomocy stereotypy ajd indesit festyn pl. 3 maja jeden krok - wiele radości podopieczni śds
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE