Festiwal „OPAL 2022” dobiegł końca

Fot. Wojciech Bojdo/ UM Radomsko

Kilkuset zuchów i harcerzy z całego kraju wzięło udział w tegorocznym Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym „OPAL”, organizowanym przez radomszczański Hufiec ZHP. Zwieńczeniem imprezy był koncert, tzw. Duży Finał, który odbył się w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL” jest jedną z największych i najstarszych imprez kulturalnych organizowanych w Radomsku. W duchu szlachetnej, artystycznej rywalizacji, od prawie 40 lat, co roku zmaga się ok. 1000 harcerzy i osób niezrzeszonych z Radomska, powiatu radomszczańskiego, województwa łódzkiego oraz pozostałych stron Polski.

Celem Festiwalu jest wspieranie osób uzdolnionych artystycznie, propagowanie kultury wśród dzieci i młodzieży, tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i rozwoju talentów, promocja twórczości dziecięcej i młodzieżowej.

Festiwalowe zmagania trwały trzy dni. Zuchy i harcerze uczestniczyli w konkursach: piosenki, fotograficznym, literackim, plastycznym, recytatorskim i filmowym. Ich podsumowanie i wyłonienie laureatów nastąpiło w sobotę, 10 grudnia 2022 r.

Jeszcze dziś wieczorem okaże się, która drużyna zdobyła najważniejszą nagrodę, czyli Nagrodę Druhny Rosi, która przyznawana jest za kawał dobrej, harcerskiej roboty wykonanej w mijającym roku.

AKTUALIZACJA: W tym roku Nagroda Druhny Rosi trafiła do 40 Radomszczańskiej Drużyny Wędrowniczej „Piorun”.

Patronat medialny nad festiwalem objął portal Radomsko24.pl

Czytaj też: Mały Finał Festiwalu OPAL 2022

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko opal 2022 festiwal opal 2022 zhp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE