Fest w Porę. Kulinarne inspiracje w Belfaście

Jak zdrowo się odżywiać? Jakich zdrowych produktów używać na co dzień? Na te i inne pytania mogli uzyskać odpowiedź goście, którzy przybyli na pierwszą odsłonę festiwalu Fest w Porę.

Jak zdrowo się odżywiać? Jakich zdrowych produktów używać na co dzień? Na te i inne pytania mogli uzyskać odpowiedź goście, którzy przybyli na pierwszą odsłonę festiwalu Fest w Porę.


Jeden z wykładów pt.

Na nowatorski pomył zorganizowania nietypowego festiwalu wpadły dwie radomszczanki: Ada Lewandowska i Agnieszka Szydziak. Organizatorki już od dłuższego czasu interesują się  zdrowym odżywianiem i nie ukrywają, że jest to ich pasja. - Swoją pasją postanowiłyśmy się podzielić. Kulinaria to tak naprawdę pretekst  do tego żeby pokazać to, że środowisko radomszczan, ludzi z różnych pokoleń może być aktywne, może razem tworzyć nową jakość przez rzeczy, w których się realizują w zaciszu domowym - powiedziała Agnieszka Szydziak.

Warsztaty kulinarne dla najmłodszych

W Belfaście, gdzie odbywał się Fest w Porę, można było wysłuchać dwóch wykładów: jedzenie kontra przeziębienie oraz zdrowo słodzę, czyli czym zastępować cukier. Organizatorki zaprosiły także dzieci na warsztaty kulinarne gdzie najmłodsi tworzyli oryginalne szaszłyki z winogron, czerwonego pieprzu czy orzechów włoskich. Dzieci także komponowały własne ciastka z owoców. Ich rodzice w  tym czasie mogli kosztować zupę dyniową, curry w dyni, tarty, ciacho z burakiem oraz czekoladowe kulki.

Agnieszka Szydziak zapowiada kontynuację festiwalu. Na zimową edycję zaprasza na styczeń. Impreza Fest w Porę ma szansę zaistnieć wśród mieszkańców, pokazać pasję gotowania i zaprosić do współpracy każdego, kto chce współtworzyć formułę festiwalu. - Chcemy także zaktywizować lokalne społeczeństwo radomszczańskie do tego, aby coś robić. Żeby pokazać, że możemy zrobić coś sami, a  nie liczyć tylko na narzucone odgórnie imprezy - dodaje na koniec.

Wydarzeniu towarzyszyła autorska wystawa Łukasza Kowalskiego nawiązująca tematycznie do festiwalu.

Więcej o:
fest w porę warsztaty kulinarne gotowanie zdrowa żywność pub belfast
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE