Ferie z ERA Travel. Zobacz propozycje

Ferie z ERA Travel. Zobacz propozycje Fot. ERA Travel

Czy jest coś cenniejszego dla dziecka niż czas wspólnie spędzony z rodzicami? Ich uwaga, zainteresowanie, koncentracja na „byciu razem”? Ferie mogą stać się czasem wytchnienia od presji szkolnych ocen, wymagań i oczekiwań. Jeśli zastanawiacie się, jak odciągnąć dzieci od ekranów i jaką wartościową alternatywę im zaoferować – ERA Travel ma ciekawą propozycję.

W ciągu roku szkolonego trudno znaleźć czas na wspólne aktywności. Z jednej strony - szkoła, nauka, zajęcia dodatkowe, z drugiej – praca i obowiązki domowe. Ciężko zgrać napięte terminarze, by zrobić coś razem. A kiedy już się uda, czasem jesteśmy tak zmęczeni, że najprostszą możliwością wydaje się wspólne oglądanie serialu. Jak odciągnąć dzieci od ekranów? Jak sprawić, by czas spędzony z rodzicami mógł z powodzeniem konkurować z czasem ekranowym?

- Ferie są dobrą okazją do rozpoczęcia zmiany. Zorganizujmy rodzinną debatę w formie „burzy mózgów” – co można robić bez używania ekranów? Zbierzmy wszystkie propozycje i wybierzmy te, które możemy wcielić w życie. Po feriach część zrealizowanych aktywności i nowych sposobów bycia razem może pozostać na stałe – podpowiada Anna Łoszakiewicz, psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku.

Jedną z takich propozycji może być „TOP TEN”, czyli 10 propozycji na ferie przygotowanych przez ERA Travel. Opisano je w specjalnej ulotce przygotowanej przez Biuro Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Radomsku. Pokazując ją, można uzyskać zniżki na usługi oferowane przez Stajnię Gowarzów i Malutkie Resort lub gratisowe wejście na trening w siłowni Xtreme Fitness Gyms w Radomsku czy zwiedzanie Prywatnej Kolekcji Samochodów Zabytkowych Grzegorza Krokowicza oraz Muzeum Ludowego w Przedborzu.

Propozycje na aktywne ferie w powiecie radomszczańskim:

  1. Fajna Ryba – Góra Kozłowa – trasa dla poszukiwaczy górskich przygód i niezapomnianych wrażeń.
  2. Rynek i Muzeum Ludowe w Przedborzu – mieście, w którym gościł Kazimierz Wielki i Władysław Jagiełło i w którym Łódź otrzymała prawa miejskie.
  3. Europejskie Centrum Budo – niepowtarzalny klimat japońskiej wioski.
  4. Góra Chełmo – owiana tajemnicą i legendami.
  5. Góra Kamieńska – stok narciarski i saneczkowy w centrum Polski.
  6. Prywatna Kolekcja Samochodów Zabytkowych Grzegorza Krokowicza – czar dawnej motoryzacji.
  7. Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich – magia drukarskich maszyn, czcionek i czerpanego papieru.
  8. Kapliczka nad Pilicą i okopy z czasów II wojny światowej – gratka dla niestrudzonych poszukiwaczy śladów historii.
  9. Szlak partyzancki Radomsko – Ewina – gdzie pozostał ognisk dym i wspomnień ślad.
  10. Gidle – duchowa wędrówka do drewnianego kościoła parafialnego pw. św. Marii Magdaleny, zespołu klasztornego o.o. Dominikanów i dawnego zespołu klasztornego kartuzów.
Więcej o:
radomsko powiat radomszczański ferie zimowe era travel ferie w powiecie radomszczańskim
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE