Fabula rasa. Widowiskowy spektakl w MDK

Fot. arch. organizatora

20 listopada w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyła się premiera spektaklu pt. „Fabula rasa” w reż. Macieja Kuźmińskiego w wykonaniu artystów Polskiego Teatru Tańca. Radomszczańscy widzowie jako druga publiczność w Polsce będzie miała okazję obejrzeć ten widowiskowy spektakl już 9 grudnia o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury.

„Fabula rasa” to pełnoobsadowy spektakl taneczny z widowiskową choreografią realizowany w ramach Roku Wyklętych, dla którego punkt wyjścia stanowią kompozycje Stanisława Moniuszki, proza Edwarda Stachury oraz figura człowieka wyklętego z tożsamości.

- To podróż w głąb człowieka, którego tożsamość rozpada się, a następnie spaja – mówi choreograf i reżyser spektaklu Maciej Kuźmiński.

To wyjątkowy projekt choreograficzny, łączący pozornie odległe inspiracje – nacechowaną narodowo twórczość muzyczną oraz szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” i „kaskadera literatury”.

Reżyser – Maciej Kuźmiński jest tancerzem, choreografem i pedagogiem, autorem nagradzanych w Polsce i za granicą prac, absolwentem Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie, inicjatorem i organizatorem Polskiej Sieci Tańca.

9 grudnia 2019, godz. 19.00 sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, wstęp za wejściówkami

Więcej o:
spektakl mdk miejski dom kultury w radomsku mdk radosmko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE