Fabian Zagórowicz: Aby o pewnej materii mówić z odpowiedzialnością - trzeba ją znać

Fabian Zagórowicz: Aby o pewnej materii mówić z odpowiedzialnością - trzeba ją znać Fot. M. Kołaczkowski

Szukanie stołków dla swoich. Upolitycznienie pracy Rady i Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. Upolitycznienie konkursów na dyrektorów placówek podległych starostwu. To tylko niektóre zarzuty, stawiane przez Marka Rząsowskiego (KO) - radnego Rady Powiatu Radomszczańskiego. Jak odnosi się do tego Fabian Zagórowicz z Zarządu Powiatu Radomszczańskiego?

Ogniskiem zapalnym i blisko godzinną, a chwilami bardzo ożywioną dyskusję, wywołał na sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego punkt dotyczący utworzenia oraz przyjęcia statutu Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Kamil II” w Kodrębie. Opozycyjnym radnym nie spodobało się, że placówka ta będzie mieć swojego dyrektora.

Do zarzutów Rząsowskiego w programie „Staszczyk Niezależnie” na portalu Radomsko24.pl odniósł się Fabian Zagórowicz, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. Czy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?

- Można tak to sparafrazować. Mam tę przyjemność i dziękuje, że jestem w samorządzie od prawie 20 lat. Pracowałem po obu stronach tego stołu. Proszę wierzyć. Moja wiedza, jest może trochę szersza, jednak ja bym się nie pokusił o tak jednoznaczne i radykalne stwierdzenia. Aby o pewnej materii mówić konkretnie i z pełną odpowiedzialnością, trzeba ją znać – komentuje na portalu Radomsko24.pl Fabian Zagórowicz.

- Jeżeli Zarząd ma odpowiadać za politykę gospodarczą, społeczną, zdrowotną, to zarząd powinien mieć możliwość wyboru współpracowników do realizacji tych zadań – dodaje Fabian Zagórowicz.

Zachęcamy do oglądania rozmowy z Fabianem Zagórowiczem - Członkiem Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, na portalu Radomsko24.pl w poniedziałek 16 maja o godzinie 19.45. Zaprasza Irek Staszczyk.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk fabian zagórowicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE