Europejsko w bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się konferencja naukowa pt. "Wady i zalety członkostwa w Unii Europejskiej"

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się konferencja naukowa pt. "Wady i zalety członkostwa w Unii Europejskiej".
Przemawia prof. dr hab. Arkadiusz Mularczyk. Fot. Paweł Dudek


Prelegentami byli prof. dr hab. Arkadiusz Adamczyk, dr Anna Kalisz oraz prof. dr hab. Bartosz Wojciechowski. W swoich wypowiedziach odnosili się oni do aktualnej sytuacji UE.

Prof. dr hab Arkadiusz Mularczyk mówił o wyzwaniach politycznych Unii Europejskiej. Dr Anna Kalisz skupiła się na kwestii emigracji zarobkowej, prezentując przy tym wiele danych statystycznych. Prof. dr hab. Bartosz Wojciechowski mówił o Europie jako wspólnocie, zaznaczając przy tym różnice dzielące poszczególne państwa i narody.

Przemówień słuchali mieszkańcy Radomska, wśród których znajdowała się głównie młodzież szkolna. W drugiej części konferencji odbyła się dyskusja panelowa. Na pytania uczestników odpowiadali prelegenci, a także obecny na spotkaniu starosta Robert Zakrzewski.

Konferencja odbyła się w związku z dziesiątą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Więcej o:
unia europejska miejska biblioteka publiczna konferencja europa polityka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE