Europejskie Dni Pracodawców w Radomsku

Europejskie Dni Pracodawców w Radomsku

W siedzibie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku w piątek (18 października) zorganizowano Europejskie Dni Pracodawców. Była to okazja do zaczerpnięcia niezbędnych informacji, bez stania w urzędowych kolejkach.

Organizatorem Europejskich Dni Pracodawców w Radomsku był Powiatowy Urząd Pracy. Nie jest to pierwsza edycja, jednak po raz pierwszy odbywała się ona w takiej formie, gdzie PUP zaprosił do współpracy instytucje z Radomska. Oprócz stanowiska Urzędu Pracy, można było również zasięgnąć porady od specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku, Urzędu Skarbowego oraz Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, w sali którego zorganizowano te dni.

- Wyszliśmy z założenia, że będzie to doskonała szansa, żeby pracodawcy w jednym miejscu mogli uzyskać kompleksową wiedzę na temat zatrudniania pracowników oraz wszelkich innych formalności związanych z tym zatrudnieniem
- mówił Daniel Bugajski, pośrednik pracy z PUP w Radomsku.

Powiatowy Urząd Pracy póki co nie organizuje targów pracy, dla poszukujących zatrudnienia. W zamian w urzędzie organizowane są cotygodniowe giełdy pracy, które polegają na tym, że pracodawca zgłaszając ofertę pracy, spotyka się i rozmawia z poszukującymi zatrudnienia w siedzibie urzędu.

Europejskie Dni Pracodawców zorganizowano w siedzibie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców przy ulicy Reymonta w Radomsku, który chciałby pogłębić współpracę z urzędem pracy.

- Jest to pierwsza tego typu akcja, jednak nie ukrywam, że Cech chce pogłębić współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy. Chcielibyśmy wychodzić na przeciw pracodawcom, jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje współpracy
- mówi Edyta Depta dyrektor biura Cechu.

Kto nie zdążył skorzystać z oferty, nic straconego, PUP w Radomsku wspólnie z partnerami: Cechem Rzemieślników
i Przedsiębiorców w Radomsku oraz Regionalną Izbą Przemysłowo – Handlową w Radomsku 23 października organizuje kolejne spotkanie w ramach Europejskich Dni Pracodawców, w siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej w Radomsku przy ul. Kościuszki 4. Konsultacje dla pracodawców i przedsiębiorców z Doradcą EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi odbędą się w godzinach 10.30-12.00.

Więcej przeczytasz: Europejskie Dni Pracodawców 2019 z RIPH Radomsko

Więcej o:
europejskie dni pracodawców 2019 pup radomsko cech radomsko cech rzemieślników i przedsiębiorców regionalna izba przemysłowo-handlowa radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE