Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Fot. archiwum

6 maja jest Europejskim Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To dzień w którym policjanci w całej Europie zwracają uwagę na bezpieczeństwo drogowe. Również w Polsce, a także w naszym województwie mundurowi na licznych spotkaniach z uczestnikami ruchu drogowego będą wpływali na zmianę ich zachowań na drodze, tak aby przemieszczanie stało się bezpieczne. Tego dnia w całym garnizonie łódzkim policjanci drogówki przeprowadzą działania PRĘDKOŚĆ.

Nie tylko 6 maja, ale każdego dnia policjanci przypominają wszystkim użytkownikom dróg, a szczególnie dzieciom i młodzieży, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to zadanie dla nas wszystkich, gdyż dla każdego z nas jest miejsce na drodze, niezależnie od środka transportu jakim się poruszamy. Wszyscy mamy realny wpływ jak przebiega i mija nasza podróż, jak szybko i bezpiecznie dotrzemy do celu. Dlatego Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, to świetna okazja do rozmów i zastanowienia się nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

- Niestety nie można póki co wyeliminować zjawiska, jakim są wypadki drogowe. Wśród czynników mających największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego na pierwsze miejsce od lat wysuwa się człowiek z jego zachowaniem. To właśnie zachowanie poszczególnych grup użytkowników dróg, rowerzystów, kierowców, pieszych czy poruszających się hulajnogami wpływa na powstawanie wypadków drogowych w tym tych najtragiczniejszych w skutkach. Pamiętajmy wypadek nie jest zrządzeniem losu, to suma okoliczności i poszczególnych zachowań uczestników ruchu drogowego, zachowań na które wpływ miał przede wszystkim człowiek – komentuje asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi.

Od lat na pierwszym niechlubnym miejscu wśród przyczyn wypadków wskazywana jest prędkość to aż 22,5 % wszystkich zdarzeń które miały miejsce na terenie naszego województwa, 18 % stanowi nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a 12% to nie zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Mając powyższe na względzie aby zwrócić uwagę, przede wszystkim kierowców na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości, policjanci ruchu drogowego tego dnia przeprowadzą działania pod kryptonimem PRĘDKOŚĆ.

Więcej o:
Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2022 Radomsko Radomsko24 Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE