#ESBANKradzi odc. 5 – Jak bezpiecznie „bankować

#ESBANKradzi odc. 5 – Jak bezpiecznie „bankować

Bezpieczeństwo korzystania z usług finansowych, szczególnie w dobie koronawirusa, ma podwójny wymiar. Do troski o zdrowie poprzez wybieranie płatności elektronicznych, w parze z troską o cyberbezpieczeństwo – w 5. odcinku programu #ESBANKradzi zachęca ESBANK Bank Spółdzielczy.

Korzystanie z karty płatniczej pozwala ograniczać kontakt z innymi osobami, a w przypadku płatności zbliżeniowych –  zwłaszcza przy transakcjach do 100 zł, niewymagających wbijania PIN-u – także kontakt z gotówką i terminalem płatniczym. Tym samym pomaga minimalizować ryzyko zarażenia wirusami. Bezpieczeństwo zdrowotne zapewnia także „bankowanie na ekranie" – które za pośrednictwem bankowości internetowej, bez wychodzenia z domu, pozwala wykonać wiele podstawowych czynności finansowych jak opłacenie rachunków czy zakupów internetowych. Jednak troska o bezpieczeństwo zdrowotne to nie wszystko.

- Bank dokłada wszelkich starań, aby technologie, z których korzysta i które udostępnia Klientom były najwyższych lotów i gwarantowały najwyższy poziom bezpieczeństwa, jednakże to od Klienta bardzo wiele zależy – mówi w rozmowie z Ireneuszem Staszczykiem Mariusz Ciupiński, Kierownik Wydziału Marketingu i Produktów Bankowych i przypomina podstawowe zasady cyberbezpieczeństwa użytkownika Internetu i bankowości elektronicznej, ważne nie tylko w dobie koronawirusa i aktywności korona-oszustów.

W programie Bank przestrzega też przed technikami manipulacji jak fałszywe e-maile czy SMS-y jako pułapkami, nastawianymi przez cyberprzestępców na nieuważnych internautów.

Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
esbank esbank radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE