ERAcamp foto w Stajni Gowarzów

ERAcamp foto w Stajni Gowarzów Fot. Foto Pozytyw

5-7 sierpnia w Stajni Gowarzów odbyły się warsztaty fotografowania. To już drugie spotkanie miłośników robienia zdjęć z możliwością noclegu. Organizatorem wydarzenia był Foto Pozytyw.

- Młodzież będąca na warsztatach w piątkowe popołudnie sama mogła rozłożyć namioty, oczywiście ci, co chcieli nocować na polu namiotowym. Warto podkreślić, że co niektórzy młodzi adepci fotografii, robili to pierwszy raz w życiu. Wieczorna kolacja i rozmowy przy ognisku budowało i pogłębiało relacje pomiędzy uczestnikami. Sobotni poranek okazał się mocno deszczowy i musieliśmy delikatnie zmodyfikować nasze warsztatowe tematy – mówi Marcin Kwarta z Foto Pozytywu.

Od samego rana rozpoczęto naukę operowania smartfonem jako głównym narzędziem fotografowania przez młodzież. Omówiono podstawowe błędy, często spotykane przy robieniu zdjęć. Młodzież praktycznie nabywała wiedzę i jednocześnie jeszcze mocniej się integrowała. Uczyła się poprawnie kadrować zdjęcia.

W przerwie odbyły się zajęcia teatralne przeprowadzone przez Wiktorię Kwartę, a następnie uczestnicy warsztatów ERACamp foto wykonali własnoręcznie ramki dla swoich kompozycji fotograficznych.

W niedzielę realizowano warsztaty plenerowe zwiedzając Gowarzów i okolice, realizując temat „moje miejsce na ziemi".

Warsztaty udało się zorganizować dzięki lokalnemu programowi Mikrograntów finansowanemu ze środków Gminy Gidle oraz przez Narodowy Instytut Wolności — Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelstwa w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021 - 2030 realizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Więcej o:
era travel eracamp stajnia gowarzów foto pozytyw
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE