Energetyczne plecaki dla energicznych pierwszoklasistów

50. wyprawek szkolnych trafiło do dzieci z Radomska przed rozpoczęciem roku szkolnego 2013/14

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Dlatego druga połowa sierpnia jest dla uczniów czasem przygotowań do rozpoczęcia przygody ze szkołą.

Szczególnie na spotkanie ze szkolną ławą szykują się pierwszoklasiści, dla których będzie to pierwsze zetkniecie z nową rzeczywistością.

Związku z tym PGE za sprawą szkolnych wyprawek pomaga dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin aby te pierwsze dni w szkole były jak najmilszym przeżyciem. 28 sierpnia rozdano 50 tornistrów dzieciom z naszego miasta. Uroczyste wręczenie wyprawek odbyło się w Urzędzie Miasta Radomsko w obecności władz PGE oraz prezydent Anny Milczanowskiej.

W kolorowym plecaczku przyszli uczniowie znaleźli zeszyty, piórniki z wyposażeniem, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier kolorowy, klej, nożyczki, plastelinę, a także słodycze. Jest to nie lada pomoc dla rodzin wielodzietnych, gdzie przyszykowanie się do rozpoczęcia roku nie zawsze jest łatwe.


Dzisiejsza akcja była możliwa dzięki PGE Dystrybucja S. A. Oddział Łódź -Teren, która realizuje na terenie województwa łódzkiego akcję "Energetyczny tornister".

Po oficjalnym rozdaniu plecaków odbyła się cześć edukacyjno-konkursowa. Dzieci wysłuchały prezentacji o bezpiecznym obchodzeniu się z prądem oraz wzięły udział w konkursie. Dla najmłodszych przygotowano słodki poczęstunek.

Wyprawki od PGE dostaną także pierwszoklasiści z terenu gmin Kodrąb oraz Dobryszyce. Łącznie PGE na terenie naszego powiatu rozda 95 "energetycznych tornistrów".

Więcej o:
pge wyprawka szkolna 2013 rok szkolny pomoząd miasta mopsc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE