"Elektryk" walczy o Paryż!

Lubisz horrory, znasz Radomsko, byłeś w szkole tańca Miszcza Trona i wysłuchałeś etiudy Chopina. To właśnie dlatego w styczniu Wełniane Istoty zagarnęły 13582 głosy. A teraz… Czy znasz... ››

 

Lubisz horrory, znasz Radomsko, byłeś w szkole tańca Miszcza Trona i wysłuchałeś etiudy Chopina. To właśnie dlatego w styczniu Wełniane Istoty zagarnęły 13582 głosy. A teraz… Czy znasz wszystkie zakątki szkoły? Słyszałeś „Balladę kolejową”? Widziałeś prawdziwą bitwę śnieżną? Znasz klasę Wełnianych Istot? Oni sami zapraszają do obejrzenia nowych filmów a jednocześnie czekają na kolejne głosy. Mają ochotę na nagrodę główną – wycieczkę do Paryża.

 

Sami twórcy już niezwykle się cieszą, bowiem w piątek (11 lutego) na ich konto wpłynął 20-tysięczny głos, a tym samym przyczynił się do zdeklasowania konkurencji z miejsca pierwszego. Jednak na tym nie koniec. Przed nimi jeszcze sporo drogi, by wygrać Paryż.

Oni nadal pytani o inspiracje do filmów uśmiechają się i mówią, że tak naprawdę wszystko "urodziło się

samo, na poczekaniu". Dodają tylko, że liczą na głosy, na olbrzymie liczby głosów - od każdego i codziennie.

- Myślę, że nie będzie łatwo wygrać. Konkurencja depcze nam po piętach. Jednak jestem dobrej myśli, bo udaje nam się zbierać dużo głosów dzięki pomocy uczniów naszej szkoły jak i naszych przyjaciół i dalszych znajomych. A razem to już damy radę. – dopowiada Piotr Frączyk, czyli „Pietrek, który się popłakał”.

 

Ale o co chodzi?

Jak pisaliśmy wcześniej S'coolAkcja to konkurs pod patronatem Orange. Ma na celu rozruszanie polskiej młodzieży w szkołach i pobudzenie ich kreatywności. Jaki ma być tego skutek? - Filmy nakręcone na poszczególne zadania, w minionym etapie były to m. in.: trailer filmu z lekcji, prezentacja miasta i okolic, koncert na byle czym, czy układ choreograficzny. Oczywiście z każdym etapem konkursu zadania się zmieniają, a młodzi bardzo chętnie przystępują do kręcenia filmów. W nowych filmikach Wełniani oprowadzą nas po „Elektryku”, poznamy klasę 3 K, obejrzymy bitwę śnieżną, czy też wysłuchamy nowej „Lokomotywy” Tuwima w „Balladzie kolejowej”.

 

Jak to zrobili?

Porozmawiali z nauczycielem, złapali za kamerę i pobiegli na korytarz. Tak zwyczajnie. Swoją grupę nazwali "Wełniane Istoty". Tak się zaczęło. Teraz wiedzą o nich wszyscy. Zrobili nawet swoje własne studio, by móc je wykorzystać podczas kręcenia filmów.

- Greenroom, specjalne oświetlenie, przygotowane biurko... choć tak naprawdę to jedna z pracowni

lekcyjnych - śmieją się "Wełniani".

- Świetnie zorganizowana grupa... W dwóch słowach? "Kupa śmiechu"! A przy okazji możemy coś wygrać. - zdradza Wojtek Biniek, odtwórca roli Chygmunta Szajzera.

A nauczyciele cały czas im kibicują...

- Jeśli mam być szczera, to nie sądziłam, że projekty Wełnianych Istot to będzie "coś szczególnego". Myślałam ot tak, "chłopaki po prostu nakręcą parę filmików i tyle..." Ale kiedy obejrzałam ich pierwszy projekt, to mnie zatkało... Naprawdę! - zdradza wychowawczyni wełnianej klasy, Katarzyna Pacholik. - Kibicuję im z całego serca, codziennie głosuję i namawiam do tego samego innych. Podziwiam za zaangażowanie, świetne pomysły i niesamowite poczucie humoru... I jestem pewna, że będą najlepsi! - dumna wychowawczyni dodaje na koniec.

Takiej myśli są również wierni fani ze szkoły, a pośród nich oprócz uczniów spotkać też można nauczycieli. Wszyscy głosują, wszyscy się bawią, wszyscy się śmieją. Czego chcieć więcej?

 

Głosy, głosy, głosy!

 

Redakcja portalu Radomsko24.pl zaprasza wszystkich do obejrzenia filmów i do tłumnego głosowania - pomóżmy młodym i kreatywnym!

 

1. Linki do filmików i instrukcję znajdziesz tutaj lub jeśli wolisz przejdź bezpośrednio na stronę Wełnianych Istot na s'coolakcji

2. Wybierz jeden z filmików widocznych na miniaturach, obejrzyj i - kliknij na przycisk głosuj

3. Wpisz swój adres email (ten prawdziwy), przepisz kod z obrazka, wyraź zgodę i oddaj głos.

4. Kliknij na link przesłany na Twój adres email.

5. Gotowe! Dziękujemy! :)

 

Głosuj codziennie do 20 lutego do godziny 23:59 !

Więcej o:
elektryk scoolakcja filmy głosowanie wełniane istoty paryż
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE