Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych już po raz drugi w swojej historii otrzymał tytuł "Innowacyjnej Szkoły". Konkurs organizowany był przez Microsoft, Ośrodek Edukacji... ››
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych już po raz drugi w swojej historii otrzymał tytuł "Innowacyjnej Szkoły". Konkurs organizowany był przez Microsoft, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów w Warszawie oraz Tygodnik "Głos nauczycielski".
Podczas dwudniowego Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół miejsce miało rozstrzygnięcie konkursu. Kierowany był on do nauczycieli wszystkich przedmiotów, a organizowany przez Partners in Learning - program wspierania edukacji informatycznej. Miał on charakter międzynarodowy.
Elektryk zaproponował cztery projekty edukacyjne, w których wykorzystano nowoczesne technologie. Jury spośród nich wybrało jeden, który walczył o miano najlepszego w kraju.
Nauczyciele twierdzą, że nie było łatwo, ponieważ ze względu na podwyższone technologie szkoła miała podwyższone progi. Szkoła ma również w posiadaniu nowoczesny sprzęt, który poszerza możliwości, przez co komisja surowiej oceniała.
Łukasz Duda był jednym z czterech nauczycieli z Elektryka, który wziął udział w projekcie. Podsumował projekt następująco:
- Zaprezentowałem swoje działania w nowootwartej Akademii Sieci Komputerowych. Prowadzony przeze mnie kurs pozwala uczniom zdobyć praktyczne umiejętności informatyczne, które powinien mieć każdy technik informatyk, czy asystent help desku. Kurs prowadzony jest we współpracy z firmą CISCO.
Inny projekt prowadził Mirosław Dratwiński (poniżej wywiad). Temat brzmiał " Standaryzacja kompetencji komputerowych uczniów szkoły według procedur Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych". Dzięki niemu kilku uczniów elektryka zyskało Certyfikat.
Kamil Grudzień zaprezentował zaś współpracę w ramach projektu e-twinning, współpracy międzynarodowej ze szkołą Niemczech. Jest to kolejny przykład wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych.
Największym zainteresowaniem cieszył się projekt Agnieszki Orłowskiej ph. "Czy to już sztuka a może jeszcze rzemiosło?", która pod ciekawym tytułem prezentowała Festiwal Piosenek Agnieszki Osieckiej.
Podczas Forum Innowacyjnych Nauczycieli, które odbyło się w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie nauczyciele Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych mogli zaprezentować działania innowacyjne swojej placówki oraz korzystać z przygotowanych warsztatów. Wymieniali się z innymi pedagogami swoimi informacjami w ramach projektu.
Przedstawione przez nauczycieli działania uzyskały uznanie. Szkoła uzyskała honorowe miało Innowacyjnej Szkoły oraz została zaproszona w projektach edukacyjnych organizowanych przez firmę Microsoft.