Ekopracownia w Mechaniku

9 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku została otwarta nowoczesna ekopracownia

9 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku została otwarta nowoczesna ekopracownia.
Fot. Natalia Załóg


Powstanie pracowni szkoła zawdzięcza dofinansowaniu w ramach konkursu "Moja wymarzona ekopracownia" zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 9 grudnia nastąpiło jej oficjalne otwarcie.

W ramach realizacji projektu w sali nr 211 zamontowane zostały stanowiska badawcze, wyposażone w specjalistyczne sprzęty i pomoce dydaktyczne. Stanowiska te umożliwią innowacyjny sposób realizacji treści zawartych w nowej podstawie programowej i ujętych w programie nowopowstałego w szkole kierunku kształcenia technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W ramach zadnia zakupiono pomoce dydaktyczne (plansze, atlasy i przewodniki, filmy DVD, mapy), sprzęt audio video (mikroskop elektroniczny, wizualizer, przystawkę interaktywną do tablicy, kamerę) oraz wyposażenie pracowni (tablica, krzesła, rolety, biurko, oświetlenie - oprawy). Na ten cel pozyskano dotację w wysokości 39 300 zł. Uczniowie przygotowali krótkie prezentacje kolejnych stanowisk i objaśniali do czego służą poszczególne pomoce.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku informuje, że łączny koszt zadania wyniósł 43 028 zł, w tym dotacja w wysokości 39 300 zł. Dofinansowania pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej www.zainwestujwekologie.pl.

Więcej o:
zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku mechanik ekopracownia ekologia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE