Ekopracownia w gimnazjum nr 4

Nowocześnie wyposażona sala do zajęć związanych z ekologią kosztowała 44 980 zł. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pokrył zdecydowaną większość tej kwoty

Nowocześnie wyposażona sala do zajęć związanych z ekologią kosztowała 44 980 zł. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pokrył zdecydowaną większość tej kwoty.
Fot. UM Radomsko


W ramach realizacji zadania "Moja wymarzona ekopracownia" w sali założono nową podłogę i podwieszany sufit. Zakupiono także szafki, pomalowano ściany i założono fototapety. W ekopracowni znalazły się też nowoczesne narzędzia do pracy - tablica interaktywna, laptop, programy, filmy, plansze interaktywne, rzutnik oraz wizualizer. Uczniowie podczas zajęć będą mogli korzystać z zestawów do analizy wody i właściwości gleby, zestawów do zajęć terenowych poławiania i oznaczania bezkręgowców czy też zestawów do biodegradacji odpadów.

Aktu otwarcia ekopracowni dokonała naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta pani Elżbieta Sękowska oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 (w skład którego wchodzi gimnazjum nr 4) pani Ewa Krysiak-Ciszewska.

To już kolejna ekopracownia w okolicy. Nieco wcześniej otwarto ją także m.in. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (nasz artykuł w tym miejscu) oraz w szkołach w Strzałkowie i Płoszowie. Wkrótce otwierane będą kolejne.

Więcej o:
ekopracownia gimnazjum nr 4 wojewódzki fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej w łodzi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE