Ekopiknik przy Wielorybku. Zdjęcia

Piknik promujący ekologiczne zachowania odbył się w niedzielne popołudnie na placu koło Wielorybka.

Piknik promujący ekologiczne zachowania odbył się w niedzielne popołudnie na placu koło Wielorybka.

Na radomszczan, którzy w to słoneczne popołudnie pojawili się na Ekopikniku, na czekała moc atrakcji. Muzyczne występy przygotował polsko-ukraiński zespół folklorystyczny Słowiany oraz Zespół Ludowy Chrzanowianki i Dwa Janki, który przyjechał do Radomska z pobliskich Chrzanowic.

 

Dużym zainteresowaniem, szczególnie młodszych, cieszyło się stoisko Zadrugi Wierczan, na którym dzieciaki mogły upiec podpłomyki, zrobić własnoręcznie naczynie z gliny, wybić swoją monetę czy pojeździć na koniu.

 

Najmłodsi mogli także porysować, wziąć udział w warsztatach ekologicznych czy konkurencjach sportowych. A na każdego, kto na stoisko PGK przyniósł 10 butelek plastikowych, 5 butelek szklanych lub 10 gazet, czekały sadzonki. Na stoisku Społecznej Akademii Nauk seniorzy z Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku zaprezentowali warsztaty zdrowego żywienia „Wiem co jem” i częstowali radomszczan zdrowymi i kolorowymi kanapkami i szaszłykami.

 

Ekopiknik zakończył się o godzinie 19.00. A już za tydzień kolejne niedzielne piknikowe spotkanie - tym razem na Bartodziejach.

 

FOTOGALERIA

Więcej o:
ekopiknik wielorybek mdk zadruga wierczan
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE