„Ekonomik” w Radomsku świętuje jubileusz zagranicznych staży

„Ekonomik” w Radomsku świętuje jubileusz zagranicznych staży Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W tym roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku świętowana jest 11. rocznica działalności programu Erasmus+.

Podczas uroczystych obchodów 11-letniej współpracy z Narodową Agencją Programu Erasmus+, Sekretarz Zarządu Powiatu Radomszczańskiego - Tomasz Kornacki pogratulował Małgorzacie Kołodziejskiej, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku sukcesów związanych z funkcjonowaniem w szkole Erasmusa. Gratulacje skierował także do uczniów, którzy dzięki programowi mogą rozwijać swoje zainteresowania i zdobywają nowe kompetencje. 

Uczniowie od 11 lat, poprzez finansowanie z programu Erasmus+, mają okazję do zdobywania doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy, pogłębienia znajomości języków obcych i kultury innych narodów. Staż zawodowy zapewnia uczniom uzyskanie certyfikatu Europass, który jest poświadczeniem zdobytego doświadczenia zawodowego i przepustką do zagranicznych rynków pracy. To dokument uznawany w całej Unii Europejskiej. Akredytacja Erasmus+ zapewnia Ekonomikowi ciągłość finansowania staży do 2027 roku. Dzięki udziałowi w programie w szkole realizowane są także kursy dla nauczycieli.

Uczniowie Ekonomika mają okazję zdobywać doświadczenie zawodowe we Francji, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Ostatnim stażem był ten, realizowany w maju w Hiszpanii. Do Granady udała się grupa 17 uczniów. To efekt realizowanego w ZSE projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus+ „Mobilni zawodowcy”.

Koordynatorką projektów w ZSE jest nauczycielka języka francuskiego Magdalena Geniusz-Starostka.

Więcej o:
radomsko ekonomik radomsko zse radomsko projekt wymiana międzynarodowa erasmus jubileusz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE