Ekonomik szykuje się do staży zagranicznych

W Zespole Szkół Ekonomicznych już po raz czwarty młodzież przygotowuje się do udziału w praktykach zagranicznych w ramach programu unijnego Erasmus+

W Zespole Szkół Ekonomicznych już po raz czwarty młodzież przygotowuje się do udziału w praktykach zagranicznych w ramach programu unijnego Erasmus+.
Fot. Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku


Szkoła realizuje projekt "Euro-staże szansą na lepszy start". Dwie grupy po 16 uczniów wyjadą do Niemiec i do Francji. W czwartek 22 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne. W spotkaniu udział wzięli uczniowie technikum ekonomicznego, którzy już w kwietniu będą zdobywać doświadczenie zawodowe na niemieckim rynku pracy. Druga grupa, która uczestniczyła w spotkaniu to uczniowie technikum hotelarskiego, którzy wyjadą do Francji na przełomie kwietnia i maja. W obydwóch spotkaniach, oprócz uczniów, uczestniczyli także ich rodzice. Był czas na zadawanie pytań czy też wypełnianie niezbędnej dokumentacji.

W piątek 23 stycznia rozpoczął się również kurs językowy przygotowujący uczniów do stażu. Wyjazdy będą poprzedzone licznymi przygotowaniami, tak by młodzi praktykanci mogli jak najlepiej radzić sobie na zagranicznym rynku pracy. Oprócz kursu językowego młodzież uczestniczyć będzie w przygotowaniach pedagogicznych i kulturowych.

Uczestnictwo w takich praktykach na pewno się opłaca. To sprawdzian samodzielności, nauka języka i przede wszystkim korzyści zawodowe. Każdy uczestnik na zakończenie stażu otrzyma certyfikat "Europass", który jest swoistą przepustką do europejskiego rynku pracy.

Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach programu "Erasmus+". Koordynator projektu jest Monika Pawłowska (nauczyciel j. niemieckiego), a zastępcą koordynatora do spraw Francji Magdalena Geniusz-Starostka (nauczyciel j. francuskiego).

Więcej o:
erasmus plus zespół szkół ekonomicznych technikum ekonomiczne technikum hotelarskie niemcy francja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE