Ekologiczne warsztaty w muzeum w Radomsku dobiegły końca

Ekologiczne warsztaty w muzeum w Radomsku dobiegły końca Fot. Muzeum Regionalne w Radomsku

W Muzeum Regionalnym w Radomsku dobiegł końca cykl warsztatów „Edukacja – Segregacja” przeprowadzonych wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Przedstawicielki miejskiej spółki komunalnej: Katarzyna Zagórowicz oraz Anna Mazur podczas pogadanki opowiedziały jak istotną rolę odgrywa woda w życiu człowieka oraz w środowisku naturalnym.

Dzieci dowiedziały się skąd mamy wodę do picia w Radomsku, a także poznały właściwości wody i jej wpływ na zdrowie człowieka i przyrodę. W kolejnej części uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak funkcjonuje oczyszczalnia ścieków w Radomsku. Na zakończenie odbyły się warsztaty fizykochemiczne, podczas których dzieci poznały co to są siły „adhezji” oraz napięcie powierzchniowe wody. Wykonały także doświadczenia z funkcjonowaniem mikroskopu oraz zaobserwowały żyjące tam mikroorganizmy.

Warsztaty miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę odgrywają nasze działania dotyczące segregacji śmieci czy wykorzystania wody.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych radomszczan, którzy zadawali mnóstwo pytań, gdyż temat segregacji śmieci oraz świadomego wykorzystywania wody dotyczy każdego z nas.

Więcej o:
radomsko pgk radomsko muzeum radomsko warsztaty ekologiczne wakacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE