EKO Piknik w Napoleońskiej Zagrodzie

Jak najczęściej i bezinteresownie należy spełniać marzenia osób niepełnosprawnych, ponieważ małe niespodzianki sprawiają im największą radość. Uśmiech na ich twarzach... ››

Jak najczęściej i bezinteresownie należy spełniać marzenia osób niepełnosprawnych, ponieważ małe niespodzianki sprawiają im największą radość. Uśmiech na ich twarzach pojawił się w niedzielę (13.06.2010) w Napoleońskiej Zagrodzie.

 

 

W ramach zadania "Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży", Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo, zorganizowało EKO Piknik w Napoleonowie. Celem wspólnej wycieczki było uświadomienie dzieciom i młodzieży problemu segregacji i przetwarzania odpadów oraz aktywizacja ich rozwoju poprzez realizację warsztatów. Całe zadanie zostało dofinansowane ze środków Miasta Radomska. 

 


 

 

Uczestnicy pikniku swoją wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania zagrody. Zobaczyli wiele koni, króliki (najbardziej przypadły im do gustu), kozy i gęsi. Najchętniej bawili się z kucykiem Leonem, w którym wszyscy się zakochali.

 


 

 

Później odbyły się warsztaty ekologiczne. Uczestnicy wycieczki ozdobili wedle swojego uznania papierowe torby ekologiczne. Znalazły się na nich drzewka, listki, grzyby i dużo kolorowej bibuły. Następnie uczestniczyli w zabawach ekologicznych. Wzięli również udział w konkursach - brzuszkach i skakaniu na skakance.

  

Najwięcej radości przyniosła im wycieczka powozem konnym po lesie. Choć o komarach nie dało się zapomnieć, nie przeszkadzały one w wspólnym, głośnym śpiewaniu.

 


 

 

Na zakończenie rozpalono ognisko, przy którym piekły się kiełbaski. Zuchy z 40 Gromady Zuchowej "Czerwone Muchomorki" wystawiły teatrzyk ekologiczny i przekazały najważniejsze informacje na temat ochrony środowiska. 


Dzieciom i młodzieży wręczono małe upominki, którymi były kubki z nadrukiem ekologicznym, a w nich słodkości oraz dyplom.


Szczere podziękowania dla partnerów zadania - prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Partnerstwo" - Marka Śpiewankiewicza i dla Dominiki Szwed- Kipigroch z Hufca ZHP Radomsko.

Więcej o:
wycieczka ekologia konie tpd
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE