Radomsko, Łódzkie 25.2o Wtorek, 25 Czerwca 2019
ważne informacje
  • 19:06 Na ulicach Miłej i Krzywoustego nowa organizacja ruchu czytaj dalej
  • 12:06 Wakacje w mieście. Wydarzenia i imprezy dla dzieci czytaj dalej

Edyta Sapis-Drozdek zaprzysiężona na radną

Powiat
Beata Januszewska

IV posiedzenie rady powiatu radomszczańskiego 20 grudnia rozpoczęło się od zaprzysiężenia nowej radnej Edyty Sapis-Drozdek, reprezentującej ugrupowanie Prawa i Sprawiedliwości.

Edyta Sapis-Drozdek z klubu Prawa i Sprawiedliwości objęła stanowisko radnej w Starostwie Powiatowym w Radomsku. Po decyzji zrzeczenia się mandatu przez radnego Wiesława Kamińskiego, Edyta Sapis-Drozdek była kolejną osobą na liście, która uzyskała najwięcej głosów.

- Pracę w samorządzie wyobrażam sobie podobnie, jak w radzie miasta, tym razem dla dobra powiatu. Jeśli miałabym oceniać radę, to myślę, że się dociera i jestem dobrej myśli. Zawsze widzę szklankę do połowy pełną, także myślę, że nie będzie źle
- mówiła radna Edyta Sapis-Drozdek.

Obecna na zaprzysiężeniu prezes Sądu rejonowego w Radomsku -  Anna Strzelczyk odniosła się również do podjętej przez radę powiatową stanowiska w sprawie likwidacji Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Radomsku.

- Bardzo ucieszyłam się, gdy usłyszałam, że decyzja i uchwała w tej sprawie została przyjęta jednogłośnie. Ja, jako prezes i wszyscy pracownicy oraz dyrektor bardzo dziękujemy za to, że państwo doceniliście nasz trud i doceniliście to, jak bardzo ważne jest to żeby mieszkańcy tego powiatu mogli tutaj załatwić swoje sprawy i nie musieli jeździć do Piotrkowa Trybunalskiego. Także jeszcze raz dziękuję
- mówiła prezes sądu Anna Strzelczyk.

komentarze