Edukacja konsumencka w szkołach średnich

Edukacja konsumencka w szkołach średnich Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W szkołach średnich w powiecie radomszczańskim trwa cykl lekcji edukacyjnych organizowanych przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów, Michała Sewerynka.

W ramach edukacji konsumenckiej 7 i 9 listopada Powiatowy Rzecznik Konsumentów przeprowadził w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku pogadanki o na temat uprawnień wynikających z rękojmi, gwarancji oraz przybliżał problematykę związaną z bezpieczeństwem w sieci oraz umowami zawieranymi poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległość.

Rzecznik udzielał porad na co zwracać uwagę na zakupach, co zrobić, gdy zakupiony produkt okazje się wadliwy, jak należy prawidłowo zgłosić reklamację towaru i usługi, informował również o prawach i obowiązkach konsumentów.

Kolejne spotkania z Rzecznikiem odbędą się m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku oraz w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów zaprasza placówki szkolne z terenu powiatu radomszczańskiego do współpracy w zakresie edukacji konsumenckiej.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański szkoły średnie edukacja konsumencka powiatowy rzecznik konsumentów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE